Валерій Опанасюк
Валерій Опанасюк 5 канал

Батько чотирьох дітей та майданівець: чому на суді щодо розстрілів Євромайдану виникла суперечка

У Святошинському суді столиці 27 березня розглядали новий епізод у справі розстрілів учасників Євромайдану. Слухали матеріали про загибель Валерія Опанасюка, передає кореспондент "5 каналу"

Вікторія Опанасюк разом із прокурорами та адвокатами вкотре переглядає відео загибелі чоловіка. В них із Валерієм – четверо дітей. Чоловік був єдиним годувальником у родині. Дружина пригадує, що на Майдан до Києва Валерій їздив час від часу з рідного міста Рівного, та в сутичках участі не брав. 

"Він мені мало що розповідав. Коли я його питала, що ви там робите, він мені казав – їм бутерброди", – пригадує дружина Опанасюка.

Про деталі загибелі чоловіка дізнавалася з відео, що є в матеріалах справи. В ньому протягом 47 хвилин демонструють загибель багатьох Героїв Небесної Сотні. Щоправда, на продемонстрованих кадрах обличчя Опанасюка не видно.

Майдан, відео на суді
Майдан, відео на суді5 канал

Дружина каже: впізнала його за характерною каскою та окулярами. Те, що він був у касці, побачила на одному з фото, де впізнала обличчя вже загиблого чоловіка.

Довкола впізнавання розпочалася суперечка. Адвокати захисту припустили, що на потерпілу могли впливати. Зокрема й тим, що на продемонстрованому в суді відео було вказано, де саме перебуває Валерій Опанасюк.

"Взагалі на цьому відео не видно ні обличчя, ні пози потерпілого, ні положення у момент поранення. Потерпілі роблять висновки лише з написів на цьому відео. Це є недопустимим", – заявив адвокат Олександр Горошинський.

Кулю, яка влучила в груди Валерію Опанасюку і яка ймовірно призвела до смерті, не знайшли. В одязі загиблого виявили гільзу 1965 року виготовлення. Таких набоїв на озброєнні роти не було, тому, на думку підозрюваних, це вказує на їхню невинуватість.

Прокурори ж дотримуються іншої думки.

"Це йдеться не про кулю, йдеться про гільзу, яка, напевно, цяособа знайшла. Може, десь вона валялася. В одязі, коли оглядали людину, знайшли цю гільзу. Казати про те, що ця гільза є предметом пошкодження людини, неможливо", – наголошує прокурор ГПУ Яніс Сімонов.

Нині суд допитав уже понад 90 потерпілих, залишилося ще понад 20 осіб. Наступного засідання – 3 квітня – суд розгляне клопотання прокурорів щодо продовження тримання під вартою обвинувачених у розстрілах на Майдані.

Олена Бережнюк, Микола Лебедєв, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Заходи щодо вшанування Героїв Небесної Сотні у Києві – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір": Ексклюзивне інтерв'ю з Уляною Супрун
Наступний матеріал
"Утьоси" працювали: бойовики "привітали" на позиціях знімальну групу "5 каналу"