Суд у справі п'яти екс-'беркутівців'
Суд у справі п'яти екс-'беркутівців' 5 канал

Суд у справі екс-беркутівців: як прокурори та адвокати у "процесуальний пінг-понг" зіграли

Прокурори подали заяву про відсторонення від участі у процесі одного з адвокатів. А його колега у відповідь – оголосив заяву про відвід усього складу суду

В "юридичний пінг-понг" зіграли прокурори та адвокати у Святошинському суді Києва, де розглядають справу п'ятьох беркутівців, яким інкримінують масові вбивства майданіців 20 лютого 2014 року. Прокурори ГПУ заявляють про відвід одного з адвокатів, а захисники беркутівців – оголошують відвід цілому складу суду присяжних. Детальніше про резонансні заяви – далі в сюжеті.

"Активно почали стріляти, і наші активно почали ставати на свої барикади, під мостом. І я підійшов на Інститутську", – в залі суду галичанин Василь Симчич детально згадує ранок 20 лютого 2014 року. Близько дев'ятої ранку – після втечі силовиків нагору вулицею Інститутською – він взявся допомагати майданівцям зміцнювати барикаду. Підносив шматки заліза та бруківку. Робив це недовго, бо куля навиліт пройшла через праве плече.

І прокурори, і адвокати прискіпливо аналізують відео зі слідчого експерименту та порівнюють результати експертиз, щоби встановити сектор, звідки стріляли. Позиції захисту та обвинувачення – значно відрізняються.

"Саме біля Жовтневого палацу і перебувають працівники правоохоронних органів у чорній формі з жовтими пов'язками. Вони здійснюють постріли у бік активістів, які були саме на вулиці Інститутській і на алеї біля Жовтневого палацу", – наголошує прокурор ГПУ Яніс Сімонов.

Адвокат обвинувачених Ігор Варфоломеєв відповідає: "Сторона обвинувачення не встановила, не назвала час поранення. Тому – ми не можемо з'ясувати, де хто перебував у той час, а події, звісно, відбувалися дуже динамічно".

Стрімко почалися відбуватися події і в залі суду. Несподівано прокурори подали заяву про відсторонення від участі у процесі адвоката Олександра Горошинського, який захищає беркутівців Павла Аброськіна та Олександра Маринченка.

Мають 40 сторінок обґрунтування, але пояснюють лаконічно: "Конфлікт інтересів – у зв'язку з тим, що цей адвокат одночасно надає допомогу як свідкові в цьому кримінальному провадженні, так і двом обвинуваченим, які перебувають у нас в залі суду".

Горошинський у лютому став захисником підозрюваного – президента-втікача Віктора Януковича. Мова про розслідування щодо організації масових вбивств 18-20 лютого 2014 року. А в судовому процесі щодо п'ятьох беркутівців, яким інкримінують вбивства та поранення майданівців, – Янукович проходить як свідок.

Різкий хід у відповідь робить інший адвокат беркутівців Стефан Решко. Оголошує заяву про відвід усього складу суду: "Це результат недолугості прийнятих законодавчих актів Верховною Радою України. Вони ставлять під сумнів можливість цього складу суду – Святошинського – винести об'єктивне і неупереджене рішення в цій справі".

Якщо відвід ухвалять – це означатиме, що справу слухатимуть від початку. Несподіваний "процесуальний пінг-понг" псує гумор усім сторонам процесу. Два неочікувані клопотання суд розгляне 13 березня суд.

Леся Головата, Дмитро Демішев, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

ЗМІ показали, де живе Янукович – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Завдяки діяльності Волкера йде політичний процес щодо врегулювання ситуації на Донбасі – експерт
Наступний матеріал
Монетизація субсидій стимулюватиме українців заощаджувати газ – Міклош

Суд у справі Януковича знову не відбувся через "мандрівку" адвокатів до РФ

"Грузинські снайпери" на Майдані: яких свідчень чекають від Саакашвілі у суді

"Було важко пізнати, весь – ніби гематома": що розповів у суді майданівець Цілицький

Справа держзради Януковича: що розповів диспетчер "Украероруху" про втечу "легітимного"

Дипломатична "причепучка" й тиск з боку ЄС: що розповів екс-очільник МЗС на суді у справі Януковича

Убивство журналіста Веремія: активісти влаштували "тітушці" Крисіну "коридор ганьби"