Фото espreso.tv

Розстріли на Майдані: суд дозволив заочно розслідувати справу проти "легітимного"

У ГПУ кажуть: є достатньо доказів, що президент-утікач організовував та керував масовими розстрілами активістів у лютому 2014 року

У середу, 7 лютого, Печерський райсуд Києва дозволив заочно розслідувати справу проти Віктора Януковича у справі організації вбивств учасників Революції Гідності. Клопотання про це прокурори ГПУ подали ще чотири місяці тому, нагадує "5 канал". 

"Клопотання задовольнити, надати у кримінальному провадженні дозвіл на спеціальне досудове розслідування стосовно Януковича Віктора Федоровича, 9.07.1957 року народження, уродженця міста Єнакієво Донецької області, громадянина України", – зачитала суддя Світлана Шапутько.

Сторона обвинувачення стверджує: є достатньо доказів, що президент-втікач організовував та керував масовими розстрілами активістів упродовж 18-20 лютого 2014 року. Розгляд постійно відтягували через те, що мінялися адвокати, які надають безкоштовну правову допомогу. А ті захисники, які уклали договір із Януковичем, не з'являлися на засідання.

"Це (дозвіл на заочне розслідування – ред.) надає нам можливість проводити досудове розслідування відносно самого Януковича за його відсутності. Тобто, в цьому разі, якщо буде здобуто достатньо доказів для того, щоби направити обвинувальний акт, у нас будуть руки розв'язані. Тобто можна буде передати справу до суду", – пояснює прокурор ГПУ Яніс Сімонов.

За даними Генпрокуратури, 466 "майданівців" визнали потерпілими під час протистоянь із силовиками.

Пізніше суд розгляне клопотання стосовно заочного засудження екс-чільника МВС Віталія Захарченка та його заступника Віктора Ратушняка, а також Петра Федчука – заступника голови столичної міліції.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Пам'яті початку Революції: Президент вшанував Героїв Небесної Сотні - фото

/
/
День гідності та свободи
/
День гідності та свободи
/
/
/
/

Попередній матеріал
Як польські ЗМІ висвітлюють закон про "бандеризм" – відео
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": "капітан дирижабля", співак Юрко Юрченко на "5 каналі"
Loading...