Суд щодо розстрілів на Майдані
Суд щодо розстрілів на Майдані 5 канал

Розстріли на Майдані: чи дозволив суд долучити матеріали щодо чільника "чорної роти" "Беркуту"

Сторона захисту була проти долучення фото й відеоматеріалів до справи

У Святошинському райсуді Києва у вівторок, 10 квітня, продовжили вивчати докази прокуратури у справі щодо розстрілів учасників Революції Гідності 20 лютого 2014 року. Тоді загинули 39 майданівців, ще понад 80 були поранені. В цих злочинах звинувачують п'ятьох "беркутівців", нагадує "5 канал". 

Під час слухання сторона обвинувачення надала фотографії і відео та попросила долучити їх до справи. На світлинах упізнали Дмитра Садовника – чільника так званої чорної роти "Беркуту", який утік до Росії та отримав там громадянство.

"(Просимо долучити до справи) для того, щоб показати злагодженість та узгодженість дій цим підрозділом, зокрема ними керував Дмитро Садовник. Ми бачимо окремі моменти, які потрапили у відеоряд, і так само ми бачимо, як керує діями цього спецпідрозділу при відступі, зокрема, й один з обвинувачуваних – заступник командира полку, який був одягнений у синій камуфляж", – пояснює прокурор Роман Псюк.

Сторона захисту була проти долучення цих фото до справи, адже проти Садовника розглядають окреме кримінальне провадження. Однак суд задовольнив клопотання прокурорів.

"Садовник не є учасником, немає процесуального статусу в цьому кримінальному провадженні, а тому матеріали щодо нього не мають ніякого значення для суду. Якщо йти таким шляхом, такою логікою сторони обвинувачення, то необхідно всі, абсолютно всі матеріали щодо осіб, прізвища яких зазначені в обвинувальних актах, (долучити до справи). А таких осіб десятки", – каже адвокат Олександр Горошинський.

У цій справі допитали вже 99 потерпілих зі 128. Наступне засідання відбудеться вже 12 квітня.

Дивіться також фотогалерею за темою

Заходи щодо вшанування Героїв Небесної Сотні у Києві – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
800 курсантів та духовий оркестр: в Одесі влаштували ходу до річниці звільнення міста від нацистів
Наступний матеріал
У Меджлісі прокоментували оголошення окупантами призову до ракетних військ РФ в окупованому Криму