5 канал

Розстріли на Майдані: "чорна рота" "Беркуту" чи снайпери з готелю "Україна" застрелили Саєнка

У Святошинському райсуді 30 січня з'ясовували обставини загибелі героя Небесної Сотні Андрія Саєнка. Він загинув 20 лютого на Інститутській від кулі, випущеної з автомата Калашникова

Адвокати підозрюваних спецпризначенців та брат загиблого переконані: стріляли з готелю "Україна". Прокурори та адвокати потерпілих запевняють: стріляла та сама "чорна рота" "Беркуту" з алеї неподалік Жовтневого палацу. 

"Я дзвонив, зв'язку не було. Потім десь опів на дванадцяту відповів лікар. Він сказав, що поранення в груди, і Андрій мертвий", – розповідає брат героя Небесної Сотні.

Так Юрій Саєнко дізнався про загибель свого брата. Андрія Саєнка вбили пострілом у груди на Інститутській 20 лютого 2014 року неподалік Жовтневого палацу. На Майдан він приїжджав час від часу, починаючи від 1 грудня. Під час лютневого загострення, починаючи з 18 лютого, охороняв барикади.

"Я гадаю, з готелю "Україна" стріляли. Десь із 11-го поверху, бо зверху вниз куля йшла", – каже Юрій Саєнко.

На відеодоказах добре видно момент смерті Андрія Саєнка, втім, хто саме стріляв – так і не з'ясували. На тому, що стріляли невідомі снайпери з готелю "Україна", наполягає і сторона захисту. Кажуть: про це свідчить характер поранення.

"Перебував обличчям вверх до вулиці Інститутської, поранення дістав у праве плече і дуже великий перепад по висоті раневого каналу, це вказує, що в нього стріляли з готелю "Україна". Ми бачимо непоодинокі випадки, коли з готелю – з різних поверхів – вогонь вели на ураження, як мітингувальників, так і правоохоронців. У готелі "Україна" були снайперські пари невідомого походження", – каже адвокат підозрюваних спецпризначенців Олександр Горошинський.

Натомість прокурори та адвокат потерпілих – протилежної думки. Переконують, що стріляла "чорна рота" "Беркуту" – спецпризначенці в чорній формі з жовтими пов'язками. Їх стрілянину по людях у цей час видно на одному з відеодоказів.

"Стріляв з алеї, яка йде до Жовтневого палацу. У цей час по алеї пересувалися представники правоохоронних органів саме в чорній формі з жовтими пов'язками", – наполягає прокурор ГПУ Яніс Сімонов.

5 канал

"10-11 поверх готелю "Україна" – це 30 метрів висоти. Раневий канал показує, що куля не могла під таким кутом зайти. Куля йому зайшла під праву руку. Наголошую, якби вистріл був здійснений з готелю "Україна", то куля пройшла би руку", – зазначає адвокат потерпілих Маркіян Галабала.

Кулю – калібру 7,62 судмедексперти дістали з тіла Саєнка під час розтину. Такі, стверджують прокурори, були на озброєнні у спецроти "Беркуту", яка стояла того дня на Інститутській. Нині людина, яка тримала цю зброю, – в розшуку і перебуває на території Російської Федерації.

Саме в "чорній роті" "Беркуту" служили й п'ятеро підозрюваних, які нині на лаві підсудних. Їм інкримінують вбивства 48 учасників Революції Гідності та тероризм.

Євгенія Подобна, Юрій Усік, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Пам'яті початку Революції: Президент вшанував Героїв Небесної Сотні - фото

/
/
День гідності та свободи
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Західні санкції допомогли призупинити російську агресію – Чорновіл
Наступний матеріал
"Життя після полону": у Дніпрі знімають фільм-сповідь про колишнього заручника окупантів
Loading...