Віталій Захарченко
Віталій Захарченко antikor.com.ua

Розстріли на Майдані: суд дозволив допитати Захарченка, слухати Азарова – відмовився

Суду потрібні свідчення, а не оцінка подій, зазначили служителі Феміди

Міністр внутрішніх справ часів Януковича Віталій Захарченко виступатиме свідком сторони захисту у справі розстрілів учасників Революції Гідності. Таке рішення ухвалили під час засідання Святошинського райсуду Києва у вівторок, 3 квітня, передає кореспондент "5 канал". 

Суд дозволив Захарченку виступати свідком, адже він може мати інформацію щодо розстрілу людей на Майдані у 2014 році.

Захисники п'яти колишніх беркутівців, яких підозрюють у розстрілах, хотіли долучити як свідка і колишнього прем'єра Миколу Азарова, втім, суд це клопотання відхилив, мотивувавши це так: суду потрібні свідчення, а не оцінка подій.

"У нас це клопотання про допит зазначених осіб було заявлене ще у 2015 році, коли ми тільки починали слухати цю справу – на стадії підготовки справи до слухання. Просто зараз це питання стає дедалі більш актуальним", – коментує клопотання адвокат Стефан Решко.

"У ході досудового розслідування були допитані сотні, а може й більше тисячі людей. Безперечно, є свідки, які несуть певне інформативне навантаження у своїх показах і яких буде цікаво послухати, а є свідки, які нічого цікавого не можуть по суті сказати. Ми не заперечували проти допиту як пана Азарова, так і Захарченка. Безпосередньо Захарченку ми інкримінуємо дії, пов'язані з організацією кривавих злочинів, тому ми виступали за задоволення цього клопотання. Через декілька місяців, думаю, ми матимемо змогу поставити свої запитання", – зазначає прокурор Роман Псюк.

Водночас, термін утримання під вартою для фігурантів справи продовжили ще на два місяці – вони сидітимуть у СІЗО до 1 червня.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Пам'яті початку Революції: Президент вшанував Героїв Небесної Сотні - фото

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
СБУ розкрила теракт під "Еспресо" із потерпілим Мосійчуком – Грицак
Наступний матеріал
Більш як половина популярних нині професій може зникнути через 20 років – експерт