Більш як половина популярних нині професій може зникнути через 20 років – експерт

Людську працю може замінити технологія блокчейн

Більше, ніж половина професій, популярних сьогодні, вже за 20 років може зникнути, як непотрібна. Про це попереджають експерти у програмі "Фінансовий тиждень" на "5 каналі".

Причиною цього є, найперше, розвиток автоматизації, штучного інтелекту, технологій блокчейн. Вони зможуть замінити важку фізичну працю й усунути різних посередників за допомогою системи розподіленого доступу.

За оцінками Олексія Жмеренецького, координатора дискусійного клубу "КОЛО", насамперед зникнуть прості дешеві професії – ріелтери, фермери, водії, продавці. Йдеться про професії, де люди виступають інтерфейсом взаємодії.

У другу чергу будуть автоматизовані фінансисти, бухгалтери, юристи. Робота, яка є інтелектуальною, може бути автоматизованою за допомогою шаблонів.

Американо-український бізнесмен Марк Гінзбург найбільш значні зміни пов’язує з розвитком технології блокчейн, яку вже сьогодні використовують для кодування особистих даних та фінансової інформації. Він прогнозує, що першими стануть непотрібними нотаріуси, 90% реєстраторів, брокери, ріелтери. Це станеться тоді, коли всі права власності будуть захищені технологіями блокчейн і підробити будь-які документи буде практично неможливо.

Попередній матеріал
Розстріли на Майдані: суд дозволив допитати Захарченка, слухати Азарова – відмовився
Наступний матеріал
"Знову стала на крило": у квітні очікуються ще три рейси Ан-225 "Мрія"
Теги: