Скандальне поховання

Скандальне поховання: на Дніпропетровщині почубилися родичи померлого та ритуальна служба

Місцеві мешканці бідкаються, що працівники ритуальної служби вимагають гроші за поховання та ще й яму на цвинтарі закопали. Ті, своєю чергою, запевняють – люди діють незаконно

Мешканці селища Таромське, неподалік Дніпра, заявляють – працівники ритуальної служби незаконно вимагають гроші за поховання. Вони ж закопали яму на місцевому цвинтарі, яку люди самостійно підготували напередодні. В ритуальній службі запевняють, що люди діють незаконно, а поховання – самовільне. Дозволів родичі померлого не мають. У ситуації розбиралася знімальна група "5 каналу".

На кадрах аматорського відео поліція, представники ритуальної служби та місцеві мешканці вирішують, як поховати небіжчика. Яму на місцевому кладовищі для 81-річного померлого чоловіка напередодні самотужки викопали сусіди. Та на ранок побачили її знову засипаною.

Засипали яму працівники ритуальної контори – впевнені селяни. Мовляв, вони напередодні вимагали грошей за вже викопану яму. Місцевий житель Володимир Гульчаков згадує: "Приїхав хлопець з ритуальної, я кажу "пред'явіть посвідчення". А він: "Немає". Тоді каже: "Давайте гроші. Якщо грошей не дасте, ми яму закопаємо". Треба було 3 тис. грн".

Його односельчанин Микола Хіть додає: "Вирити яму не можна – порушення техніки безпеки. Так сказав начальник ритуальної служби".

Поховання незаконне – виправдовують свої дії в ритуальній службі. Кажуть, ховати на Таромському кладовищі можна лише мешканців прилеглого району. Документів, які підтверджували б, що пенсіонер мешкав саме там, його родичі не надали.

"Вона викопана незаконно. Закопали її, бо не надано жодних документів. Я не знаю, хто закопував. Поховання, копку виконують тільки силами ритуальної служби. Або селищної ради, якщо це село", – пояснює головний інженер КП "Ритуальна служба" Ігор Желюк.

Те, що для поховання потрібні документи з місця проживання – підтверджують і чиновники.

"На сьогодні до нас навіть не прийшов ніхто, довідку не завірив у квартального. У нас береться довідка від квартального, він підтверджує, що людина місцева. Потім для цієї людини копає яму ритуальна служба. Ось на сьогодні – навіть не підійшли, довідку не завірили", – наголошує заступник начальника управління майном колишнього смт Таромське Дніпровської міської ради Світлана Струценко.

Натомість син померлого Віктор Гебрин запевняє, всі необхідні довідки має: "Довідки всі є, вчора була і поліція, оформили, що помер. Усе нормально. Дідусь хворів останнім часом. Два тижні лежав, не їв, не пив. Ми були готові вже до цього... Ось усе оформлено, всі довідки у мене є, що він проживав тут".

У справу втрутилися правоохоронці. Поховати небіжчика дозволили. Нині з'ясовують, чи мали право люди самостійно ховати, та чи справді працівники ритуальної служби вимагали грошей.

Наталія Світлова, Андрій Ковбаса, "5 канал"

Попередній матеріал
Справа екс-чільника КМДА Попова: судове засідання зірвалося вчетверте поспіль
Наступний матеріал
Терористи вдарили зі 152-мм артилерії, є втрати серед бійців АТО