Пластик у природі
Пластик у природі Facebook / Уляна Супрун

Супрун пояснила, як мікропластик потрапляє до нашого столу

Читайте по-русски
Приблизно 90% мікропластику виводиться з людського організму

Пластик знаходять всюди. Навіть на дні найглибшої западини у світі. Його часточки, які менші ніж 5 мм, наявні в арктичних льодовиках, морях, річках та океанах, ґрунті, солі, меді та навіть у повітрі. Про це пише на своїй сторінці у Facebook в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

"Пластиком забруднена й вода – як у крані, так і в пляшках. В одному з досліджень понад 80% зразків води, які взяли в різних частинах світу, були забруднені мікропластиком", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що особливу роль у поширенні мікропластику відіграють морські жителі. За даними ООН, він наявний в організмах 220 видів морських жителів! Мікропластик настільки поширений, що вбудовується в наш харчовий ланцюжок. Деякі організми, до прикладу, планктони, можуть поглинати пластик, далі їх їдять більші тварини й, насамкінець, мікропластик потрапляє до нашого столу.

"Попри те, що приблизно 90% мікропластику виводиться з людського організму, цього може бути достатньо, щоб викликати локальні запалення, впливати на мікробіом травної системи, вивільняти токсини. Дослідження щодо більш серйозних наслідків споживання мікропластику ще тривають", – зауважила посадовець.

Сьогодні людство виробляє майже 300 мільйонів тонн пластику щороку, половина з яких – для одноразового використання. А понад 8 млн тонн пластику потрапляє в океан.

Уляна Супрун зазначає, що проблема набула глобального масштабу. Тому роль кожного важлива: менше використовуйте пластик, купуйте воду в склянках або беріть пляшку води з собою, щоби не купувати в магазині. Якщо є можливість – сортуйте пластик та віддавайте його на перероблення.

В.о. міністра надала кілька інформативних ресурсів для обізнаності щодо небезпеки пластику у світі:

  • додаток "Сортуй" допоможе визначити тип сміття, підкаже, як його підготувати до перероблювання, а також покаже, де є найближча станція сортування;
  • корисний інтерактивний ресурс Garbage31, який наочно показує, що відбувається з різним типом сміття, скільки потрібно часу на його природне розкладання та включає карту з пунктами приймання по Україні;
  • Україна БЕЗ сміття – тут можна знайти безліч інформації про сортування та правила прийому сміття, адреси пунктів прийому та побачити, що сортування сміття – це не так важко.

Скріни Супрун
Скріни СупрунFacebook / Уляна Супрун

Скріни Супрун
Скріни СупрунFacebook / Уляна Супрун

Скріни Супрун
Скріни СупрунFacebook / Уляна Супрун

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що в ЄС дійшли згоди стосовно обмеження продукції з пластику

Також дивіться фотогалерею за темою:

Мистецтво з непотребу: Шотландка понад 15 років фотографує сміття під водою

Сміття в океані
/
Сміття в океані
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Статус Голанських висот: МЗС України висловило свою позицію
Наступний матеріал
Івано-Франківськ провів в останню путь 19-річного воїна
Loading...

У ЄС дійшли згоди щодо обмеження продукції з пластику

Встигнути до сутінок: волонтери взялися прибрати від сміття місто-привид Прип'ять

Будсміття впереміш із медикаментами: екологи шоковані через небезпечне звалище у середмісті Харкова

Листя, квіти, шкірки: як у Черкасах сміття перетворюють на органічне добрива

Мешканці села на Київщині поставили ультиматум місцевій владі через гору сміття – подробиці

Тепер "акула" пожирає сміття: у затоку Дубая випустили особливого дрона-прибиральника