Пожежа на сміттєзвалищі
Пожежа на сміттєзвалищі ДСНС у Київіській області

Супрун нагадала про ризики від сміттєзвалищ для людського здоров'я

  За її словами, особливо небезпечно проживати на території поблизу звалищ

  За даними Світового банку, щороку людство виробляє понад 2 млрд тонн сміття в день, що складає в середньому близько 800 г на одну людину. Крім того, експерти прогнозують, що із сучасними темпами продукування відходів, їхня кількість може зрости майже до 3,5 млрд тонн до 2050 року. Відходи гниють на звалищах, які забруднюють океани і руйнують екосистеми. Звичайно, це має негативний вплив і на наше здоров'я.

  Про це у Facebook розповіла в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

  За її словами, особливо небезпечно проживати на території поблизу звалищ. В одному з досліджень було виявлено, що таке "сусідство" підвищує ризики появи респіраторних хвороб і навіть раку легенів. Шкідливий вплив можуть мати гази, які випаровуються зі звалища, і багато токсичних речовин, які забруднюють повітря і навколишні території.

  "У більшості країн з низьким рівнем доходу, понад 90% сміття просто гниє на звалищах або спалюється. Таке поводження з ним стає причиною поширення інфекційних хвороб, а також підвищує ризики появи респіраторних захворювань, особливо у дітей і людей похилого віку", – написала Супрун.

  [social type="fb" url="https://www.facebook.com/ulanasuprun/?tn-str=k*F"]

  Вона зазначила, що під час відкритого спалювання відходів можуть виділятися токсичні речовини – діоксин та фуран. Їх пов'язують з високими ризиками ураження легенів, нервової системи, нирок і печінки і навіть появою деяких видів раку.

  "У той же час сміття і відходи можна використовувати розумно. У багатьох країнах світу давно задумалися над тим, як уникнути перетворення планети на велике звалище і зберігати здоров'я населення. Сміття переробляється на ресурси, які можна використовувати знову, з нього навіть виробляють енергію", – зазначила Супрун.

  "Звичайно, поводження зі сміттям – це не тільки справа кожного. Для того, щоб воно не завдавало шкоди довкіллю, держава повинна створювати сприятливі і комфортні умови, щоб кожен міг його правильно утилізувати", – підкреслила урядовиця.

  "Велика кількість сміття – проблема глобального масштабу. Втім, її рішення вимагає локальних зусиль. Кожен може хоча б спробувати сортувати сміття або ж намагатися виробляти його менше", – підсумувала Супрун.

  Попередній матеріал
  Пішла з життя знана українська журналістка
  Наступний матеріал
  На столичній Русанівці побили чоловіка, а потім обстріляли його
  Loading...

  Супрун внесли припис і вимагають провести розслідування в медакадемії

  Українське місто потрапило до ТОП-15 найбрудніших у світі – міжнародний рейтинг

  "Хороші чи погані хлопці?": Супрун зруйнувала міф про вуглеводи

  Тепер "акула" пожирає сміття: у затоку Дубая випустили особливого дрона-прибиральника

  Мозок – це час: Супрун пояснила, чому життєво важливо якнайшвидше надати допомогу людині при інсульті

  Йогу – в маси: Супрун розповіла про її користь для здоров'я