Скріншот відео

Мешканці села на Київщині поставили ультиматум місцевій владі через гору сміття – подробиці

Селяни певні, що голова селища знав про сміття і давав згоду на його завезення

Стихійний смітник замість виробництва – на Київщині біля села Леонівка орендарі земельних ділянок зробили сміттєзвалище. Туди скидають пожовкле листя, пластикові пляшки, папір та решту непотребу. Місцеві скаржаться на нестерпний сморід. І побоюються, що шкідливі речовини можуть потрапити до тамтешніх криниць. Обурена громада ладна чекати до кінця тижня, аби вивезли сміття. Інакше – погрожують перекрити сміттям трасу "Київ-Дніпро".

Ділянку, на яку вказують місцеві, орендують. Усе – оточене парканом. Чекаємо на охорону, щоби пустила нас усередину.

За охоронця тут Ніна Антонова. Зізнається – сміття сюди звезли два тижні тому. Орендар землі планує віддати його на переробку.

"Не смердить, запаху немає. Ви навіть звідси чуєте, що немає ніякого запаху. Це сміття – не сміття. Це сировина, яка йтиме в переробку, тобто вона поливається спеціальними бактеріями, бактерії знищують всю органіку. Залишається тільки пластик, кульки поліетиленові. Ось це все переробляється на газ і на соляру", – пояснює охоронець.

Поки журналісти спілкувалися з охороною – до них долучилася обурена громада.

"Воно дуже смердить. Я живу на тому кутку, і особливо ввечері, як вітер – увесь сморід йде на наш куток. Ми чуємо його. Дуже чуємо. А те, що вони кажуть, що воно не пахне – воно добре пахне. І воно перегниває, воно йде все в землю. Іде в воду, а ми де будемо пити? Це ж усе наше здоров'я", – обурюється місцева мешканка Віра Кисіль.

На чолі із сільським головою Леонівки – Іваном Владимировим – місцеві вимагають прибрати стихійне звалище. Адже за договором з орендодавцем тут мало би бути виробництво паркету.

"Я сказав, що дана земельна ділянка знаходиться за межами населеного пункту, у сараїв є власник. Про сміття ніякої мови не велося. Буквально в минулий четвер мене поставили до відома, що тут завезено сміття. Я приїхав, зразу визвав представника орендодавця. Пояснили, що вони мол хочуть виробляти органічні добрива. Поставив перед ними вимогу, що виробництво може іти, але сміття ні в якому разі не повинно тут бути", – каже сільський голова.

Утім, селяни певні, що голова селища знав про сміття. Мовляв, вимагає піти із села охоронця землі Ніну Антонову. Буцімто жінка набрехала, що він знав та дав згоду завозити сміття.

Натомість сільський голова запевняє – на оренду ділянки погоджувався. А от про сміття нічого не знав. Разом із Іваном Владимировим рушаємо до сільради – подивитися на документи.

"Ціллю даного договору було для облаштування офісу, для розміщення співробітників, прийому відвідувачів, здійснення власної управлінської та господарської діяльності. Згідно з договором вони мали право робити щось у приміщенні, а біля приміщення вони не мали права ніякої діяльності проводити", – пояснює голова сільради.

Звідки ж привезли сміття – місцеві не знають. Лише припускають – зі Львова. Оскільки на місці знайшли чеки та газету від львівського виробника.

"Від голови села, з його слів, що він тут по смітнику ходив і збирав якісь папірчики і таким шляхом наче склалася думка, що це зі Львова. Але ж папірчик може попасти, але краще дізнатися у тих, хто завозив сміття", – каже місцева мешканка Ольга Мостова.

Аби прибрати велетенську купу сміття, мешканці дають тутешній владі час до наступної суботи. Якщо ж та свою обіцянку не виконає – містяни перевезуть сміттєзвалище просто на шосе та перекриють дорогу від Києва і до Дніпра.

Валерія Павленко, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Дивіться також:

"Кожні 15 хвилин": на пляжі Одеси просто в море скидають нечистоти – ФОТО

Пляж Ланжерон, Одеса
/
Пляж Ланжерон, Одеса
/
Пляж Ланжерон, Одеса
/
Пляж Ланжерон, Одеса
/
Пляж Ланжерон, Одеса
/
Пляж Ланжерон, Одеса
/
Пляж Ланжерон, Одеса
/
Пляж Ланжерон, Одеса
/

Попередній матеріал
Закликали підтримувати "Д/ЛНР": СБУ викрила мережу інтернет-сепаратистів – відео
Наступний матеріал
Маскували під паливо: на кордоні з Польщею виявили фуру з понад 16 тис. пачок сигарет

Отруйні та небезпечні: що стається з батарейками, які ви здали на утилізацію

Українське місто потрапило до ТОП-15 найбрудніших у світі – міжнародний рейтинг

Багатостраждальних овець, що 2 тижні чекали на митниці, передадуть на екоферму

Комісія "Ігор нескорених" проведе розслідування щодо медаліста Бєлобокова

Перемога з "душком": чи є золотий медаліст "Ігор нескорених" ветераном АТО

Тепер "акула" пожирає сміття: у затоку Дубая випустили особливого дрона-прибиральника