Терикони сміття у середмісті Харкова
Терикони сміття у середмісті Харкова 5 канал

У ґрунті "вся таблиця Менделєєва": посеред Харкова невідомі влаштували сміттєзвалище

За словами місцевих жителів, на самовільний полігон за 1 день могло заїжджати до 100 вантажівок із непотребом

Посеред Харкова замість торговельного центру – з'явилися терикони сміття. Несанкціонований полігон влаштували невідомі на території колишнього підприємства. Туди звозили як побутові відходи, так і будівельний непотріб. Наразі слідчим прокуратури та поліції належить з'ясувати, хто відповідальний за купи сміття в середмісті. Намагалися розібратися в ситуації і журналісти "5 каналу".

У цьому мікрорайоні Харкова житлові будинки розташовані впритул до колишнього заводу. Вже 13 років він стоїть пусткою. Проте місцеві помітили, що туди постійно курсують завантажені сміттєвози.

"Свого часу, ось ми чергуємо, намагалася рахувати – так 80 машин за дві години пройшло... А тепер назад, сюди все возять, возять і возять", – розповідає місцева мешканка Олександра Кулик.

Жителі повідомили екоінспекторам і правоохоронцям про несанкціоноване звалище на території заводу. Прокуратура спільно з активістами виявила полігон побутових відходів. Також з'ясували – з кожного сміттєвоза ділки збирали по 100 грн.

"Якщо дуже приблизно порахувати, заїжджало щодня за різними підрахунками від 40 до 100 автомобілів. То бюджет міста, який би мав отримувати кошти від офіційної утилізації, недоотримував від 60 тис. грн щодня", – звітує прес-секретар прокурора області Віта Дубовик.

Слідчі відкрили провадження за статтями "самовільне зайняття ділянки" й "забруднення земель". Ступінь шкоди має встановити екоінспекція.

"Я розмовляв з представником екоінспекції. Вона мені відповіла, що тут, коли ми брали разом пробу ґрунту, вона сказала – дивлячись на цю всю ситуацію, попередньо можна сказати, що тут увесь склад таблиці Менделєєва. Стільки всяких речовин отруїли землю", – каже екоактивіст Данієль Солодчик.

Нині на сміттєзвалищі – ані вантажівок, ані пропускного пункту. А ті, хто тут приймав і сортував сміття, полишили навіть вартісну техніку. Хто звів терикони сміття, – правоохоронці вже встановили. Нині фігурантам готують підозри.

Оксана Нечепоренко, Олексій Антонов, "5 канал"

На Київщині зайнялось сміттєзвалище – фоторепортаж

Сміттєзвалище пожежа
/
Сміттєзвалище пожежа
Сміттєзвалище пожежа
/
Сміттєзвалище пожежа
Сміттєзвалище пожежа
/
Сміттєзвалище пожежа
Сміттєзвалище пожежа
/
Сміттєзвалище пожежа
Сміттєзвалище пожежа
/
Сміттєзвалище пожежа
Сміттєзвалище пожежа
/
Сміттєзвалище пожежа

Попередній матеріал
Грандіозний мурал чи дитячі каракулі: як у Києві розмальовують станцію метро "Осокорки"
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": монах, волонтер і АТОвець Олексій Цимбалюк "Аристарх" в ефірі "5 каналу"