Вуглеводи
Вуглеводи https://doctormedi.ru

"Хороші чи погані хлопці?": Супрун зруйнувала міф про вуглеводи

Обережно треба ставитися до споживання доданих цукрів, що містяться в тістечках і цукерках. А про повну відмову від вуглеводів не може бути мови

Аби схуднути чи попередити певні види захворювань (зокрема цукровий діабет і хвороби серця та судин), багато людей переходить на дієти з низьким вмістом вуглеводів. Утім, вони забувають, що вуглеводи є потрібним компонентом нашого раціону, який дає організму енергію та сили.

Про це нагадує в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у власному Facebook.

"Спершу треба розібратися, що таке вуглеводи. Вони бувають прості – звичайний цукор (в тістечках, цукерках), фруктоза та цукроза (у фруктах та овочах), лактоза (в молочних продуктах). І складні – це крохмаль. Складні вуглеводи є, зокрема, в картоплі, хлібі, рисі, макаронах і крупах", – зазначила чільниця МОЗ.

За її словами, зашкодити можуть прості вуглеводи, які містяться в доданому цукрі (в солодощах або той, що ми самі додаємо до страв).

"Вони спричиняють сильні коливання глюкози в крові. Коли її забагато, то виділяється гормон інсулін, і тоді глюкоза покидає кровотік і відкладається в печінці, м'язах та жировій тканині у вигляді запасів – глікогену та жиру", – пояснює Супрун.

В.о. міністра наголошує, що саме тому важливо стежити за рівнем споживання простих вуглеводів. Середня добова норма їх не має перевищувати 32–50 грамів.

Крім того, якщо ви займаєтеся фізичними навантаженнями незадовго до поїдання солодкого або після, то більше цукру поглинуть саме м’язи. В цьому разі менше жиру утвориться на внутрішніх органах.

"Щодо обмеження вуглеводів, це все. Жодні дієтичні рекомендації не радять повної відмови від вуглеводів, а обмеження стосуються лише доданих цукрів. Фрукти, які є джерелом простих цукрів, крохмалисті овочі, бобові, цільнозернові злаки рекомендують як основу раціону. Тривалі безвуглеводні дієти не визнані здоровими й корисними для широкого кола людей", – зауважила чільниця МОЗ.

Вона вкотре нагадала: шлях до здорової ваги й доброго самопочуття – збалансоване харчування. А от дієти й інші суворі харчові обмеження – це стрес для організму.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Півтонни смакоти: в Запоріжжі до дня міста зготували рекордну картопляну запіканку з м'ясом – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Києві невідомий потрощив вікна в будівлі ГПУ
Наступний матеріал
Українка виборола звання дворазової чемпіонки світу з шашок
Loading...