Органічне сміття, Черкаси
Органічне сміття, Черкаси 5 канал

Листя, квіти, шкірки: як у Черкасах сміття перетворюють на органічне добрива

Черкаси стали учасником пілотного французсько-українського екологічного проекту з компостування. У шести парках міста встановили спеціальні контейнери

Органічні відходи тут перероблюють на добрива. У перспективі – ними підживлюватимуть насадження на клумбах та використовуватимуть під час висадки дерев у парках. Більше знає кореспондент "5 каналу" Яна Лимаренко.

Зібране у парку опале листя Ніла Хіхло складає до контейнерів для компосту. "Прибираємо, збираємо листя, квіти, бадилля, яке дівчата обривають. Туди ж кидаємо яблука, гриби", – розповідає працівниця КП "Дирекція парків" Ніла Хіхло.

Органічне сміття, Черкаси
Органічне сміття, Черкаси5 канал

Уже наступного року органічними добривами підживлюватимуть кущі, дерева та клумби.

"Потрібен за рослинами гарний догляд, він включає не тільки людські руки, а й поживні речовини. Їх можна придбати в магазині – хімічне добриво, але ми йдемо до того, що дивіться, скільки під ногами у нас добра, падає листя – це органічне добриво", – розповідає ландшафтний дизайнер КП "Дирекція парків" Наталія Скляренко.

Органічне сміття, Черкаси
Органічне сміття, Черкаси5 канал

Кидати до контейнерів можна залишки після чаю, кави, шкірки від бананів чи качанчики від яблук тощо. У такий спосіб Черкаси долучилися до франко-українського проекту з компостування. Контейнери безкоштовно встановили у шести міських парках.

Крім того, це допоможе привчити містян до сортування сміття.

"Це дає змогу ліквідовувати ці відходи, якщо налагодити у більш масштабному виробництві, то не треба буде десь їх утилізовувати і сплачувати за це кошти, а ми з цього будемо отримувати добрива. А якщо взагалі казати про виробничі потужності, то на цьому ще і можна гроші заробляти", – зазначає директор КП "Дирекція парків" Володимир Стойко.

Органічне сміття, Черкаси
Органічне сміття, Черкаси5 канал

Уже наступного року цей пілотний екологічний проект хочуть запровадити в усіх черкаських зелених зонах і скверах.

Яна Лимаренко, Олекснадр Коваленко, Черкаси, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Мистецтво з непотребу: Шотландка понад 15 років фотографує сміття під водою

Сміття в океані
/
Сміття в океані
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Солодощі, фрукти, м'ясне: як докорінно змінилося харчування вояків ОК "Захід"
Наступний матеріал
"Час.Підсумки тижня" з Віталієм Гайдукевичем – відео
Loading...