Скільки школярів захворіли на COVID-19 і за яких обставин треба переходити на дистанційне навчання – МОЗ

Школярі, Івано-Франківщина 5 канал
Станом на початок листопада 912 навчальних закладів перейшли на дистанційку через спалах коронавірусної хвороби

Із вересня на COVID-19 захворіли 5215 учнів це 0,9% усіх учнів, а також 10 552 вчителя. Такі дані озвучив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу в середу 4 листопада, інформує "Українська правда".

Станом на початок листопада 912 навчальних закладів перейшли на дистанційку через спалах коронавірусної хвороби. 

"Відвідування закладів дошкільної, закладів загальної, середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти забороняється, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтами, у яких підтверджений COVID-19, перебуває більше ніж 50% здобувачів освіти та персоналу закладу", – пояснив міністр.

Чільник МОЗ також наголосив на тому, що батьків не мають змушувати підписувати жодних довідок про згоду на те, що дитина може підхопити вірус в школі. 

"Це самодіяльність і такі згоди не передбачені жодним нормативним актом. Звертаю увагу батьків, що ніхто не може змусити вас підписувати такі інформаційні згоди", – додав Степанов. 

Міністр ще раз наголосив на розподілі відповідальності:

  • Засновник (міська рада або ОТГ) відповідає за наявність у медичному пункті школи антисептиків, безконтактних термометрів, дезінфекторів та засобів індивідуального захисту. 
  • Керівники закладів освіти відповідальні за організацію процесу (різні години початку дня та перерви, регулярна перевірка температури). 
  • Батьки мають роз'яснювати дітям, що на уроці вони сидять без маски, а на перерві пересуваються в масках. 

При цьому в МОН запевнили, що карантин не змушує школи обов'язково переходити на дистанційне навчання. Проте більшість закладів освіти в "червоних" зонах таки почали навчати учнів онлайн. Міносвіти надіслало до регіонів лист-роз’яснення про застосування дистанційного навчання в школах. Про це повідомляє прес-служба МОН.

Так, у відомстві наголошують, що особливу увагу варто звернути на організацію онлайн-навчання для осіб з особливими освітніми потребами, адже їм потрібна підтримка з боку асистента вчителя, а також учнів, які не мають доступу до інтернету чи комп’ютера.

Зокрема, у МОН звертають увагу на такі важливі акценти:

  • Під час дистанційного навчання зміст освіти і кількість годин уроків не скорочується, а реалізується в синхронному та асинхронному режимах. Проте проводити всі уроки на онлайн не потрібно.
  • Вчителі також мають обов'язково приділити увагу вправам для очей та постави учнів.
  • Поточне та тематичне оцінювання учнів буде проводитися дистанційно. Але кількість робіт, які виконують учні для такого оцінювання, не повинна бути надмірною і спричиняти перевантаження учнів.

У МОН також відповіли на поширене запитання, чи можуть батьки попросити перевести дитину на онлайн-навчання.

"Батьки можуть прийняти таке рішення з будь-яких причин. Тоді їм необхідно звернутися до школи, яка надає послуги саме за дистанційною формою, і він повинен мати системотехнічне забезпечення для організації онлайн-навчання. Онлайн-навчання забезпечує постійний вчительський супровід, регулярне відстеження результатів навчання учнів, а також надання їм підтримки в освітньому процесі", – йдеться у повідомленні.

У МОН також зауважують, що дистанційне навчання розширює можливості навчання дітям, які не можуть відвідувати заклади освіти з різних причин, як от: стан здоров’я, систематичне заняття спортом, проживання на неконтрольованій території, перебування за кордоном тощо.

Як повідомляв 5.UA, за минулу добу коронавірус в Україні виявили у 9524 осіб, зафіксовано 199 летальних випадків, 7536 пацієнтів одужали.

Як відомо, з 2 листопада в Україні почав діяти новий поділ на зони карантину. У "червону" зону карантину потрапили 11 обласних центрів, Київ залишився в "помаранчевій" зоні.

Нагадаємо, нещодавно в Україні вкотре змінили стандарти лікування COVID-19.

Як відомо, Кабмін продовжив карантин в Україні до 31 грудня. Підхід до пом'якшення або посилення карантину залишився адаптивним, але принцип розподілу регіонів для посилення карантинних заходів змінили. Країну поділили на чотири зони за рівнем небезпеки поширення коронавірусу. У кожній із них діє певна низка обмежень.

Нагадаємо, за прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров'я, до кінця року в Україні щодня фіксуватимуть 7-9 тисяч нових випадків зараження коронавірусом.

Попередній матеріал
Що спільного між гуфницями запорожців і гаубицями ЗСУ – з чого стріляли козаки-артилеристи
Наступний матеріал
"Всюди культ "великоросійського преобладанія": гнівний лист до ЦК КПУ – чому його автор спалив себе на Хрещатику
Loading...