Влада бездарно витратила запас часу з весни і, замість підготовки до епідемії, розтринькала кошти коронавірусного фонду. Про це в інтерв'ю "Українській правді" заявив ексголова Офісу президента Андрій Богдан.
Він сказав: "Сьогодні влада – це той, хто має доступ до лікування проти COVID-19. В нас глобальна криза – 8 тисяч захворювань на добу. Невирішення проблем призводить до того, що в певну мить усі вони нападають на тебе. Ми COVID-19 просміялись, ми ролики записували. Ми зробили локдаун, коли в нас було 300 хворих. Виграли час. Можливо, це правильно. Я проти жорсткого локдауну, але так вирішили. Ок, цей час нам дали для того, щоб підготуватись, щоб закупити обладнання, закупити кисень, відкрити лікарні, зробити якісь реконструкції. Це взагалі про державу, не про бабки. Це механіка, це протоколи дій для лікарів".
Колишній соратник Зеленського також заявив, що гроші для ковідного фонду давали міжнародні партнери.
"Ми проср*ли ковідний фонд. Кудись, на тисячу якихось проблем. А ковідний фонд – це міжнародні гроші, міжнародні донори давали, щоб ми підтримували бізнес, підтримували населення. Ті гроші не треба було витрачати, їх зараз треба витрачати – зараз закривати якісь там підприємства і платити людям, щоб вони не втрачали зарплати і могли далі жити. Нам треба було приготувати ШВЛ, запустити своє виробництво, в нас проблема з киснем", – каже Богдан.
І додає: "Люди багаті закупляють цей кисень, тримають у підвалах. У нас кожен тиждень росте захворювання, в нас катастрофічне питання захисту. Люди ходять всюди без масок. Я в Туреччині був, якщо ти без маски, до тебе одразу підходить поліцейський, якщо ти її миттєво не вдягаєш, вони штраф тобі луплять. По всій Європі так працює. Ви не розумієте, якого рівня буде проблема".
Як повідомляв 5.UA, за минулу добу коронавірус в Україні виявили в 9524 осіб, зафіксовано 199 летальних випадків, 7536 пацієнтів одужали.
Як відомо, з 2 листопада в Україні почав діяти новий поділ на зони карантину. У "червону" зону карантину потрапили 11 обласних центрів, Київ залишився в "помаранчевій" зоні.
Нагадаємо, нещодавно в Україні вкотре змінили стандарти лікування COVID-19.
Як відомо, Кабмін продовжив карантин в Україні до 31 грудня. Підхід до пом'якшення або посилення карантину залишився адаптивним, але принцип розподілу регіонів для посилення карантинних заходів змінили. Країну поділили на чотири зони за рівнем небезпеки поширення коронавірусу. У кожній із них діє певна низка обмежень.
Нагадаємо, за прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров'я, до кінця року в Україні щодня фіксуватимуть 7-9 тисяч нових випадків зараження коронавірусом.