Карантин триватиме щонайменше – до кінця цього року. Кабінет Міністрів на позачерговому засіданні продовжив протиепідемічні обмеження. Школярів випровадили на канікули, студентів – на дистанційне навчання, а ресторанам дозволили працювати лише до 22-ї години. Які ще новації ухвалили урядовці – слухала кореспондентка "5 каналу" Леся Головата.
В Україні щодня фіксують більше ніж 5 тисяч випадків коронавірусу, тож обов'язковими залишаються дотримання дистанції та носіння маски. Науковці кажуть, що медична система може не витримати навантаження, якщо тенденція збережеться.
Удвічі планують збільшити тестування ПЛР, ніж є зараз.
"Збільшити кількість тестувань до 50 тисяч на добу. Але ми маємо вийти на 75 тисяч на добу ще в цьому році. Планку треба підвищувати, проблему з чергами вирішувати", – заявляє Денис Шмигаль, прем'єр-міністр України.
"Переходити в "червоний" рівень небезпеки, це якщо захворюваність протягом 14 днів становить більше ніж 320 на 100 тисяч населення. Сьогодні в нас цей показник був динамічний", – повідомляє Максим Степанов, міністр охорони здоров'я.
Урядовці зобов'язали місцеву владу виділити більше одиниць громадського транспорту.
Ресторанам дозволили працювати до 22:00. Кияни зазначають, що такий графік роботи ресторанів недостатній.
Від 14 жовтня починаються канікули в середніх класах. Триватимуть вони до 30 жовтня. Студентів попросили виселитися з гуртожитків, вони переходять на дистанційне навчання. У дитячих садках нічого не змінюється.
Після 30 жовтня, залежно від рівня епідеміологічної ситуації, для учнів 1-4 класів, залежно від рівня захворюваності, на підставі консультацій із Міністерством охорони здоров'я можуть бути запроваджені інші, окрім дистанційної форми навчання – змішані, або очне навчання, наголосив Шкарлет.
Школярі і батьки вже були на дистанційному навчанні.
"Удома дитина краще засвоює матеріал. Якщо вона справді сидить і читає, бо в класі вона там відволікається, там десь діти галасують, дисципліна. Там учитель намагається пів уроку їх вгамувати", – говорить Тетяна Шкуратова, мати школяра.
"Наша школа щойно вийшла з двотижневого карантину, бо один з педагогічних працівників був хворий на COVID-19, тобто, тільки ми почали працювати. І ми вже маємо досвід, наскільки це складно. По-перше, самим дітям, коли мій син дізнався, що школу закривають, то він страшенно засмутився", – розповідає Нонна Стефанова, мати школяра.
Локдаун запроваджувати не будуть.
Нагадаємо, раніше нардеп Михайло Радуцький заявив, що у столичному Палаці спорту можуть розгорнути шпиталь.