Вшанування жертв Голокосту
Вшанування жертв Голокосту 5 канал

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту: у Києві пройшли поминальні заходи – включення

Читайте по-русски
Представники Єврейської громади Києва та ООН мають посадити Сад пам'яті в столиці України

Міжнародний День пам'яті жертв Голокосту. Пам'ять загиблих вшановують у Національному історико-меморіальному заповіднику "Бабин Яр" біля монумента "Менора" в Києві. Зокрема, представники Єврейської громади Києва та ООН мають посадити Сад пам'яті. Подію відстежує кореспондентка "5 каналу" Маргарита Варадовська. 

У столиці пам'ять закатованих вшанували в Національному історико-меморіальному заповіднику "Бабин Яр". Саме там під час окупації Києва Німеччиною масово розстрілювали мирне населення, радянських військовополонених та національні меншини – євреїв і ромів. Лише за кілька днів у вересні 1941-го там знищили майже 34 тисячі людей. 

Віддати шану жертвам Голокосту прийшли, зокрема, представники єврейської громади та дипломатичних місій в Україні. На знак пам'яті учасники заходу посадили сім яблунь, які символізують життя. А також закликали пам'ятати про трагедію та боротися проти антисемітизму.

"Цього року ми починаємо 80-ті роковини трагедії в Бабиному Яру. Ми вважаємо, що це буде таким гарним початком для облаштування Алеї праведників, бо дуже багато українців ризикували життям, рятуючи євреїв. Яблуні, тому що це місце асоціюється з пеклом. І нас хотіли знищити з цієї землі. Тому ми вирішили посадити дерева, вони, на відміну від квітів, не в'януть, а кожної весни розквітають ще більш красивими", – повідомив речник Єврейської громади міста Києва Леонід Барац.

Міжнародний День пам'яті жертв Голокосту вшановують і у світі. 76 років тому радянська армія визволила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті "Аушвіц", що поблизу польського міста Освенцім. За час його існування там були вбиті, за різними даними, від півтора до понад двох мільйонів осіб.

Маргарита Варадовська, "5 канал"

Попередній матеріал
Гриневич відреагувала на рішення ОАСК про перегляд підручників історії
Наступний матеріал
Точна дата поставки вакцини в Україну стане відома цієї п'ятниці – Ляшко
Loading...

За російським проєктом комплексу "Бабин Яр" у Києві стоїть Путін – Зісельс

Новий скандал у Бабиному Яру: чому єврейські організації виступають проти зведення синагоги

Бабин Яр: чому українці програють битву за власне минуле

Війна пам'яті: чому українці програють битву за власне минуле – "Машина часу"

"Безкарність надихає": українські євреї закликали не допустити осквернення пам'яті жертв Бабиного Яру

Меморіал жертвам Бабиного Яру: у Києві розпочалися розкопки кладовища