Марш пам'яті до роковин розстрілів у Бабиному Яру розпочався в Києві. Про це інформує кореспондентка "5 каналу" Ганна Рибалка.
Кількасот людей беруть участь у ході.
Вдень до урочища вшанувати пам'ять загиблих прийшли президент, прем'єр та голова Верховної Ради.
29-30 вересня 1941 року в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл беззбройного цивільного населення.
Загалом 29 вересня – 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Тільки в перші два дні розстрілів було вбито майже 34 тисячі людей. 1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли тих, хто не з'явився за наказом – ще близько 17 тисяч осіб.
Передумовою до проведення цього геноциду була відверта брехня про участь євреїв у мінуванні та вибухах на Хрещатику, унаслідок яких загинуло чимало солдатів і офіцерів Вермахту.
Для масового розстрілу було обрано Бабин Яр – балку на північному заході Києва завдовжки у 2,5 кілометри, яка місцями сягала 50-метрової глибини. Наприкінці вулиці влаштували ворота, за які людей пропускали групами по 30-40 осіб. Попередньо їх примушували роздягатися, забирали особисті речі, потім поліцаї дубинками гнали жертв до проходів у насипах на краю яру. На протилежному боці сиділи кулеметники. Тіла розстріляних скочувалися по укосу на дно. Після того, як рів заповнювався 2-3 шарами трупів, зверху їх присипали землею.
Раніше, 29 вересня, Меморандум про взаєморозуміння та принципи співпраці підписали міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко та Член наглядової ради меморіального центру Голокост "Бабин Яр", президент всесвітнього єврейського конгресу Рональд Лаудер. У документі йдеться про створення в майбутньому меморіалу Голокосту "Бабин Яр", його присвятять пам'яті євреїв, які загинули 79 років тому внаслідок масових розстрілів у Києві.