Відкриті джерела
Відкриті джерела відкриті джерела

В Україні День пам'яті жертв Бабиного Яру

  Читайте по-русски
  Бабин Яр поряд із Освенцимом став жахливим символом Голокосту на території Східної Європи

  Сьогодні День пам'яті жертв Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту.

  29-30 вересня 1941 року в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл військовими беззбройного цивільного населення.

  Загалом із 29 вересня до 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Тільки в перші два дні розстрілів було вбито майже 34 тисячі людей. 1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли тих, хто не з'явився за наказом – ще близько 17 тисяч осіб.

  Передумовою до проведення цього геноциду була відверта брехня про участь євреїв у мінуванні та вибухах на Хрещатику, унаслідок яких загинуло чимало солдатів і офіцерів Вермахту.

  Для масового розстрілу було обрано Бабин Яр – балку на північному заході Києва довжиною у 2,5 кілометри, яка місцями сягала 50-метрової глибини. Наприкінці вулиці влаштували ворота, за які людей пропускали групами по 30-40 чоловік. Попередньо їх примушували роздягатися, забирали особисті речі, потім поліцаї дубинками гнали жертв до проходів у насипах на краю яру. На протилежному боці сиділи кулеметники. Тіла розстріляних скочувалися по укосу на дно. Після того, як рів заповнювався 2-3 шарами трупів, зверху їх присипали землею.

  Загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, загинуло від 100 до 150 тисяч осіб – євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричної клініки та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали "зайвими". Розстріли в Бабиному Яру тривали аж до визволення Києва від окупантів у 1943 році.

  За радянських часів про страшну подію мовчали. Одними з перших табуйовану тему порушили письменники Віктор Некрасов, Анатолій Кузнецов, а також дисидент Іван Дзюба, який 29 вересня 1966 року виступив із промовою перед учасниками скорботної церемонії, назвавши Бабин Яр "спільною трагедією єврейського і українського народів".

  Бабин Яр поряд із Освенцимом став жахливим символом Голокосту на території Східної Європи й прикладом того, до чого призводять людиноненависницькі теорії.

  Пам'ять про трагедію Бабиного Яру вшановується в Україні на державному рівні.

  Як повідомляв 5.UА, у Бабиному Яру закінчують монтаж інсталяції до роковини розстрілів євреїв нацистами. 

  Попередній матеріал
  Результат за пів години і коштує 5 доларів: ВООЗ заявила про створення нового експрес-тесту на коронавірус
  Наступний матеріал
  У Держстаті розповіли, в яких галузях отримують найбільшу зарплату
  Loading...