Розкопки
Розкопки 5 канал

Меморіал жертвам Бабиного Яру: у Києві розпочалися розкопки кладовища

Читайте по-русски
Громадські активісти не раз закликали не допустити спорудження меморіалу за російським проєктом

Розпочалися розкопки Кирилівського кладовища, де має бути встановлено меморіал жертвам Бабиного Яру. Зокрема, поминальної синагоги, яку спроєктували російські автори. Про це повідомив співпрезидент асоціації єврейських громадських організацій та общин Йосиф Зісельс.

Каже, вже в перші години розкопок знайшли кістки з минулих поховань. Він вважає, що ці знахідки можуть приховати, аби побудувати синагогу. Адже за законом України, будівництво громадських будівель на території кладовищ забороняється.

Раніше громадські організації закликали заборонити створення меморіалу жертвам Голодомору на місці старого кладовища. Будувати на цьому місці вирішили автори приватного Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр". Його запроєктував скандальний російський режисер Ілля Хржановський.

"Ми не можемо вигнати з Криму і з Донбасу російських агресорів. От вони вже й у Києві копають. Це частина інформаційного фронту гібридної війни. За допомогою цього проєкту росіяни хочуть виставити українців перед усім світом як антисемітів", – каже Йосиф Зісельс.

Лідери громадських організацій не раз закликали не допустити спорудження меморіалу за російським проєктом. До президента спрямовували листа із закликом підтримати українську ініціативу. Зауважували, що співпраця з країною-окупанткою "є ще одним виміром капітуляції".

Попередній матеріал
"Такого ще не було": керівник САП розповів про "процесуальний треш" у справі Татарова
Наступний матеріал
Головні підсумки 2020 року в прямому ефірі – "ПОЛІТКЛУБ" Віталія Портникова
Loading...

Черговий скандал довкола "Бабиного Яру": чи причетні українські військові до проєктів російських меценатів

Бабин Яр – 1941: що розповіли ті, кому вдалося уникнути кривавої розправи

У Києві розпочався Марш пам'яті до роковин розстрілів у Бабиному Яру – відео

В Україні День пам'яті жертв Бабиного Яру

"Діти, коли виростуть, мають пам'ятати, що долі тих, хто лежить у Бабиному Яру, є частиною української історії" – Порошенко

У Бабиному Яру закінчують монтаж інсталяції до роковини розстрілів євреїв нацистами