Бабин Яр – 1941: що розповіли ті, кому вдалося уникнути кривавої розправи

Бабин Яр day.kyiv.ua
29-30 вересня 1941 р. в окупованому нацистами Києві стався перший масовий розстріл військовими беззбройного цивільного населення. Із 29 вересня до 11 жовтня 1941 р. есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тис. чоловіків, жінок, дітей. У перші два дні розстрілів було вбито майже 34 тис. людей. 1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли тих, хто не з'явився за наказом, – ще близько 17 тис. осіб

Володимир Пронічев

"З кастетами, з ланцюгами, з палицями... Били, як тільки могли... Жандарм найголовніший стояв, вона йому каже: "Ви мене відпустіть, я не єврейка". Вона бачила, як люди божеволіли... Як дітей виривали прямо з рук батьків".

Василь Михайловський

Його батька, який захищав місто, здала поліцаям двірничка, мовляв, "дивіться, єврей"... А крихітний Василь із нянею ночували серед уламків знищених будівель міста...

Раїса Майстренко

"Мама пішла з родичами, а бабуся втекла зі мною... Ми всю ніч сиділи між могилами, а потім пішли додому. У нас два семиповерхових будинки – і ніхто нас не видав".

Лариса Багаутдінова

"Батькова мама мене побрила наголо і начепила хрестик. Батько казав мені: "Тільки не кажи нікому, що ти єврейка".

Олексій Вітошко

Згадує жахливі картини того, як на рівненському ринку виносили на продаж речі розстріляних євреїв. У нього голос тремтить, коли він описує цю наживу на мученицькій смерті.

Читайте також: "Ви б мені ще зґвалтування Клари Цеткін приписали!": вибуховий сарказм Остапа Вишні – проти НКВС

Попередній матеріал
РФ "брязкає зброєю" та відповідь агресору: як українська армія проводить навчання спільно з НАТО
Наступний матеріал
"Австрія, де кєнгуру?": ТОП-10 зашкварних випусків "Вечірнього преЗЕдента" у вересні
Loading...