РФ "брязкає зброєю" та відповідь агресору: як українська армія проводить навчання спільно з НАТО

Спільні військові навчання ЗСУ та НАТО 5 канал / Час. Підсумки тижня
Українська армія вчиться не лише захищатися, а й звільняти міста, захоплені ворогом

Усі навчання, як у небі, так і на землі – це все, щоб захистити свою країну. Цього тижня Україна показала, чим може відповісти агресору. Наша армія провела дзеркальні військові навчання. Бо на суміжній території їх проводила Росія. Я зараз говорю про навчання "Кавказ-2020".

Українське командування підозрювало, що Москва може використовувати їх для підготовки до масштабного вторгнення і наступу на південь України. І ці підозри не були безпідставні. Саме такий сценарій Росія розіграла 2008 року в Грузії. Але цього разу минулося. Наші військові показали свою міць і здатність визволити захоплені ворогом міста. Відпрацювати маневри Україні допомагали Збройні сили НАТО.

І Київ надовго запам'ятає кадри американських конвертопланів, які пролетіли над столицею. Вражає. 

Читайте також: Вражаюче видовище: американські конвертоплани CV-22B Osprey пролетіли над Києвом – фото

Але не менше вражень було у нашого Петра Троця, який бачив навчання на власні очі.

Близько 100 тисяч солдатів, майже тисяча одиниць бойової техніки. Маневри на суходолі, морі та в повітрі. І все це – біля кордонів України. Агресор полюбляє брязкати зброєю. Такий вигляд мають російські навчання "Кавказ-2020".

В умовах масштабних навчань, які організувала Росія біля наших кордонів, українські "Об'єднані зусилля" стали не лише реакцією на такі дії. Перевіривши підготовку бійців, Збройні сили заодно підняли свою чисельність на півдні України, бо хтозна, що там на думці у давно не дружнього сусіда.

Спільні військові навчання ЗСУ і НАТО
Спільні військові навчання ЗСУ і НАТО5 канал / Час. Підсумки тижня

Навчання проводять майже одночасно з росіянами. 12 тисяч військовослужбовців, більш ніж пів тисячі бойової техніки. Залучені гості з армій країн НАТО. У Збройних силах України не приховують: окрім самої підготовки, готуються і до можливих несподіванок із боку агресора.

Спільні військові навчання ЗСУ і НАТО
Спільні військові навчання ЗСУ і НАТО5 канал / Час. Підсумки тижня

Валерій Залужний, керівник бригадно-тактичного навчання "Об'єднані зусилля", каже: "Ми адекватно реагуємо на "Кавказ-2020", які проводить РФ навколо державних кордонів України. Було рішення військово-політичного керівництва, і ми, відповідно, його виконуємо".

Активна фаза навчань на полігоні "Широкий лан". Керівництву країни армійці показують, як вони вміють відповідати ворогові.

Спільні військові навчання ЗСУ і НАТО
Спільні військові навчання ЗСУ і НАТО5 канал / Час. Підсумки тижня

А потім самі переходять у наступ: на землі та в повітрі.

Спільні військові навчання ЗСУ і НАТО
Спільні військові навчання ЗСУ і НАТО5 канал / Час. Підсумки тижня

Окремий елемент, який відпрацьовували на "Широкому лану", – звільнення уже захоплених ворогом населених пунктів. Атакувальним, а не захисним навичкам українських бійців навчали західні інструктори. Озброєні пейнтбольними маркерами армійці ішли в наступ під прикриттям бронетехніки. "Терористи" зустрічали їх тими ж кульками із фарбою: вони краще дають зрозуміти втрати обох сторін під час штурму.

Після багатьох років по суті оборонної війни українська армія вчиться не лише захищатися, а й звільняти міста, захоплені ворогом.

Військовослужбовець ЗСУ Вадим Труш сказав: "У тому році у нас були інструктори з країн НАТО, вони нас цьому учили. Але на практиці ми цього не робили, і зараз будемо пробувати, ви все це побачите".

Спільні військові навчання ЗСУ і НАТО
Спільні військові навчання ЗСУ і НАТО5 канал / Час. Підсумки тижня

Навчання разом із партнерами з НАТО – не лише чергова демонстрація обраного вектора чи готовності дати відсіч, переконаний колишній секретар Ради нацбезпеки й оборони Олександр Турчинов. Це ще один крок для України у бік членства в альянсі.

Турчинов каже: "Навчання разом із нашими партнерами з країн НАТО – це й отримання нового досвіду, це і відпрацювання спільної роботи у військових умовах. Фактично це шлях до євроатлантичної інтеграції".

І про нього не варто забувати, додає колишній міністр закордонних справ. Павло Клімкін переконаний: навчання з натівськими партнерами вкрай необхідні в період війни з агресором. Як захиститися від загрози, мають розуміти не лише армійці, а й усі громадяни країни.

"Ця безпекова відповідь – вона абсолютно правильна. Те, що я не бачу, і що дуже важливо на сьогодні, це довести для кожного українця, що він чи вона можуть зробити у випадку, якщо Росія піде далі", – говорить Клімкін.

Якщо ворог піде далі, що робити знають тепер щонайменше 7 тисяч українців. Це резервісти територіальної оборони. За майже тиждень зборів вони готувалися протидіяти заворушенням, відбивати атаку ворога, використовувати різноманітне озброєння. А ще вони збільшили чисельність наших Збройних сил у прикордонних регіонах. Особливо у тих, які впритул до держави-агресора.

Спільні військові навчання ЗСУ і НАТО
Спільні військові навчання ЗСУ і НАТО5 канал / Час. Підсумки тижня

Анатолій Баргилевич, в.о. командувача командування територіальної оборони ЗСУ, каже: "Ми ставимо завдання відпрацювати питання реагування на виникнення загрози в межах області та України в цілому, особового складу, який повинен прибувати і реагувати на цю ситуацію, прибувати для виконання завдання за добу. А ми ставимо ще більш амбітні цілі, відпрацювання, за лічені години прибути і приступити до виконання завдань територіальної оборони".

Поки на Півдні армійці тренувалися протистояти ворогові, на Сході той самий ворог не давав спокою Збройним силам. Обстріли українських позицій, попри оголошений "режим тиші" – уже звична справа. Такими провокаціями вже незабаром зіткнуться ті бійці, які показували свою майстерність на полігонах.

Петро Троць, Ганна Кудрявцева, "Підсумки тижня"

Попередній матеріал
Епохальний літак: скільки живе Ан-26 і наскільки він надійний
Наступний матеріал
Бабин Яр – 1941: що розповіли ті, кому вдалося уникнути кривавої розправи
Loading...