Інсталяція в Бабиному Яру
Інсталяція в Бабиному Яру 5 канал

Роковини Голокосту в Бабиному Яру: як відбулося відкриття нової скандальної інсталяції

Читайте по-русски
Скандал, однак, не завадив президенту, прем'єру та голові Верховної Ради відвідати відкриття заходу

Ось такий вигляд має інсталяція до роковин розстрілів євреїв у Бабиному Яру. Від початку вересня її монтувала приватна ініціатива, а на відкриття запросили і президента, і все керівництво країни.

Інсталяція "Дзеркальне поле" ще до відкриття стала причиною скандалу. Адже зводити її почали без дозволів від Міністерства культури. А єврейські організації заявили, що це територія Старого єврейського кладовища. І будувати тут не можна.

Скандал, однак, не завадив президенту, прем'єру та голові Верховної Ради відвідати відкриття заходу. А заодно й дати зелене світло на зведення на цьому місці меморіального комплексу. Спонсори майбутнього музею – російські бізнесмени українсько-єврейського походження.

Уже без офіціозу по обіді дорогою Скорботи до Бабиного Яру прийшли учасники щорічного Маршу пам'яті. Діти та внуки тих, кому дивом пощастило врятуватися у 41-му. Та тих, хто пішов у Бабин Яр назавжди.

А от у національному заповіднику Бабин Яр ані президента, ані інших представників влади не дочекалися. Територія комплексу межує з ділянкою, де звели інсталяцію. Останні 4 роки держава фінансує реставрацію Будинку-пам'ятки – контори єврейського кладовища. Та чи відкриють цей музей до 80-х роковин розстрілів – тут сумніваються. Фінансування цього року урізали.

Вшанувати не лише десятки тисяч розстріляних, а й тих, хто їх рятував, – праведників народів світу – уже понад 10 років не може скульптор Анатолій Гайдамака. Макет пам'ятника українки, за одяг якої відчайдушно вчепилися діти-євреї, з 2009 року – не погоджують із невідомих причин.

Навесні довкола приватного проєкту музею Голокосту розгорівся скандал. Усе через його художнього керівника – російського режисера Іллю Хржановського. Спочатку його звинувачували у жорстокому поводженні з дітьми під час зйомок фільму "ДАУ" у Харкові. Згодом – громадські організації, зокрема єврейські, засудили первісний варіант концепції майбутнього музею. За планами, відвідувачі стануть учасниками етичних та психологічних експериментів. У центрі Голокосту кажуть: від цих намірів відмовилися. Новий музей у Бабиному Яру планують збудувати до 2025-го.

Ганна Рибалка, Валентин Стрельцов, "5 канал". Твій, український

Попередній матеріал
У ТКГ прокоментували чергову скандальну заяву Фокіна щодо війни на Донбасі
Наступний матеріал
"Щеня Путіна", "клоун" і "брехун: як пройшли перші дебати Трампа і Байдена в США
Loading...

Бабин Яр – 1941: що розповіли ті, кому вдалося уникнути кривавої розправи

"Діти, коли виростуть, мають пам'ятати, що долі тих, хто лежить у Бабиному Яру, є частиною української історії" – Порошенко

У Бабиному Яру закінчують монтаж інсталяції до роковини розстрілів євреїв нацистами

Російський бізнес і Бабин Яр – "Підсумки тижня з Анною Мірошниченко"

У Бабиному Яру відбулася хода присвячена початку масових розстрілів

У Бабиному Яру почали будівництво