Бабин Яр
Бабин Яр grimnir74.livejournal.com

"Безкарність надихає": українські євреї закликали не допустити осквернення пам'яті жертв Бабиного Яру

  Читайте по-русски
  Єврейська релігійна традиція забороняє будь-яке будівництво на кладовищах і похованнях

  Українські євреї звернулися до громадянського суспільства із закликом нарешті усвідомити трагедію Бабиного Яру саме як частину української історії та української ж історичної пам'яті. Тож і не допустити осквернення пам'яті жертв цієї трагедії.

  Відповідна заява була опублікована виданням "Історична правда".

  Подаємо текст без суттєвих змін.

  "Ми, українські євреї, як і багато євреїв різних країн, безумовно, підтримуємо ідею увічнення пам'яті десятків тисяч євреїв та людей інших національностей і конфесій, вбитих нацистами у Бабиному Яру в роки Другої світової війни. Кращі представники нашого та інших народів боролися за це багато років. Але нам не однаково, хто і якою ціною втілить цю ідею в життя.

  Вважаємо неможливим і неприпустимим будь-яке рішення, що передбачає будівництво на території кладовищ і місць масових поховань – це абсолютно суперечить єврейській та загальнолюдській традиції й моралі.

  Тому ми підтримуємо український проєкт комплексної меморіалізації Бабиного Яру, яка не передбачає жодного фундаментального будівництва на землі, де знаходилися православне, єврейське, караїмське та мусульманське кладовища, і де поховані останки десятків тисяч жертв нацистських катів. Саме тому нас обурили плани ініціаторів створення російського проєкту Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" (МЦГБЯ) побудувати так звану тимчасову поминальну синагогу на території колишнього Кирилівського православного цвинтаря в урочищі Бабин Яр, одразу за пам'ятником "Менора".

  Це вже не перша спроба керівництва російського проєкту, цинічна й неприйнятна для релігійних євреїв, як і для віруючих всіх конфесій, і взагалі, для нормальних, порядних людей, використовувати територію кладовищ і заповідника "Бабин Яр" для просування своїх провокаційних ідей і піар-акцій.

  Нагадаємо, сумнівну в естетичному плані арт-інсталяцію, присвячену річниці початку розстрілів у Бабиному Яру, встановлено у вересні поточного року, всупереч протестам громадськості, безпосередньо на землі зруйнованого Єврейського кладовища.

  Саме на цьому місці ініціатори МЦГБЯ обіцяють побудувати величезний комплекс меморіалу-музею в порушення всіх можливих заборон і обмежень єврейської релігії, а також українського законодавства і міжнародних зобов'язань України.

  Єврейська релігійна традиція однозначно забороняє будь-яке будівництво на місцях кладовищ і масових поховань. Спроба побудувати синагогу на землі Православного кладовища є образою єврейських духовних і моральних цінностей, а також відвертою провокацією проти православних віруючих, проти всіх, чиї рідні та близькі упокоєні на Кирилівському цвинтарі.

  Безкарність надихає. Схоже, що російські мільярдери – спонсори проєкту (Фрідман, Хан і Фукс) більше, ніж у будівництві меморіалу, зацікавлені в провокуванні громадського обурення проти його створення.

  Мета подібних провокацій – порушити міжконфесійний і міжетнічний мир в Україні, а тих, хто виступає проти подібного блюзнірського будівництва, на весь світ оголосити "жахливими українськими антисемітами".

  Люди, що оголошують себе ревнителями пам'яті жертв Голокосту, ще більше, ніж інші, не сміють оскверняти поховання – ні місця, де мученицькою смертю гинули жертви нацистів, ні території зруйнованих радянською владою кладовищ.

  Порядна людина не може, не має права примиритися з подібним святотатством".

  Автори звернення звертаються до усіх, хто поділяє таку позицію, підтримати це звернення. Це можна зробити у коментарях до відповідного допису на Facebook, повідомивши, чи дозволяєте ви приєднати своє ім'я, прізвище і країну проживання до цієї заяви.

  Попередній матеріал
  П'яний чоловік вискочив на дорогу: у Дніпрі перекинулася маршрутка з пасажирами
  Наступний матеріал
  На трасі Київ-Чоп сталася смертельна аварія – двоє людей загинули на місці
  Loading...