Андрій Портнов
Андрій Портнов dsns.gov.ua

Через позов Портнова: МОН зобов'язали переглянути підручники з історії щодо подій Революції Гідності

Читайте по-русски
Суд першої інтстанції задовольнив позов Портнова

Окружний адміністративний суд Києва зобов'язав Міністерство освіти та науки переглянути підручник з історії України щодо висвітлення подій Революції Гідності. Суд задовольнив позов заступника керівника Адміністрації Президента часів Януковича Андрія Портнова. Про це йдеться в рішенні суду від 21 січня 2021 року.

Спершу Портнов звернувся до Міносвіти з вимогою переглянути вісім підручників для 5-11 класів з історії України, що вийшли друком у 2018 та 2019 роках. Також він вимагав переглянути інші посібники та навчальні програми, в яких є опис подій 2013-2014 років, зокрема Революції Гідності, та які рекомендувало або затвердило міністерство.

Підручник з історії
Підручник з історіїpravda.com.ua

У рішенні йдеться про те, що МОН відхилив вимогу Портнова, і тоді він звернувся до суду. Ексчиновник заявляє, що у підручниках історія з 2013 року викладається "однобічно, з вигадуванням фактів", а також "містить ознаки спотворення інформації та подій, що мали місце у період 2013-2014 років, маніпулювання фактами та оцінками подій цього періоду".

Також Портнов вважає, що інформація у підручниках нібито "спотворює історичні події та містить інформацію, яка не підтверджена доказами". Як приклад інформації, що не відповідає дійсності, він наводить підручник з історії України для 11 класу (автори B.C. Власов, C.B. Кульчицький):

"... 22 січня 2014 р., у День Соборності України, снайпери "Беркута" застрелили на вулиці Грушевського п'ятьох активістів Євромайдану".

Портнов вказує, що автори категорично та однозначно стверджують, що саме правоохоронці вбили п'ятьох людей, хоча в Єдиному державному реєстру судових рішень немає обвинувальних вироків про те, що працівники "Беркута" визнані винними у вбивстві активістів Євромайдану 22 січня 2014 року.

Суд встав на сторону Портнова і задовольнив його вимоги.

Зокрема суд визнав протиправною бездіяльність Міносвіти, коли відомство відмовилося переглянути підручники. Також міністерство зобов'язали переглянути підручники для 5-11 класів, що вийшли друком у 2018–2019 роках.

Крім того, МОН має оплатити судові витрати в розмірі 1 681,60 грн. Рішення суду набере чинності, якщо жодна зі сторін не звернеться з апеляцією.

Ситуацію вже прокоментував народний депутат "Євросолідарності", керівник Інституту національної пам'яті (2014-2019) Володимир В'ятрович у Facebook

Нардеп написав: "Перевернути історію Майдану, помінявши місцями катів і жертв, героїв і зрадників – це повернути бандитську Україну Януковича. Це те, що намагається робити Портнов.

За мовчазної згоди нинішньої влади".

Як повідомляв 5.UA, беркутівці; чоловік, який виказав бойовикам місце дислокації спецпризначенців; терористи, які підривали мирні демонстрації та вбивці – це не повний список тих, кого Україна віддала російсько-терористичним формуванням у процесі обміну в грудні 2019 року.

А вже в лютому 2020 року ексберкутівці Олександр Маринченко та Сергій Тамтура, котрих у грудні торік передали на окуповані території Луганської та Донецької областей у межах обміну утримуваними, повернулися до Києва. 

Попередній матеріал
Зеленський мінус 18%, Порошенко плюс 20% – КМІС оприлюднив свіжі президентські рейтинги
Наступний матеріал
Більшість українців вважає, що справи країни йдуть у неправильному напрямі – соцопитування
Loading...

Вчителів зобов'язали заклеїти у підручниках скандальну інформацію про "цілющу соду"

Українські військові в однострої РФ: як на помилку в підручниках відреагували бійці ЗСУ та МОН

В Одесі майже 50 тисяч учнів залишилися без підручників українською – у чому причина та яка реакція влади

Космічна абетка: в Івано-Франківську викладачі університету створюють підручники з доповненою реальністю

Окупанти випустили "підручник" з "історії ЛНР" від "найдавніших часів"

Новосад: Від 24 лютого учителі обиратимуть підручники для 3-класників