Підручники
Підручники Depositphotos

Вчителів зобов'язали заклеїти у підручниках скандальну інформацію про "цілющу соду"

Читайте по-русски
За словами очільника Інституту модернізації змісту освіти – це "звичайна практика" у таких ситуаціях

Українським вчителям доведеться власноруч заклеювати у підручних з хімії для 9-го класу скандальну "довідку" щодо лікування онкологічних хвороб – харчовою содою. Видання ZN.UA опублікувало лист від Інституту модернізації змісту освіти, який розіслали до шкіл та обласних департаментів освіти.

У документі мовиться, що видавництвом "Грамота" було підготовлено вклейку з новим текстом, який необхідно наклеїти на скандальний. Тепер замість чудодійних лікувальних властивостей соди, невідомих доказовій медицині, школярам розповідатимуть про користь йодованої солі.

"Просимо донести зазначену інформацію до відома вчителів і організувати заклеювання попереднього тексту задля використання в освітньому процесі оновленої версії сторінки 8 підручника "Хімія. 9 клас (авт. Савчин М. М.)", – йдеться у листі.

Скандал з "лікувальною" содою в українському підручнику
Скандал з "лікувальною" содою в українському підручнику zn.ua

Тож викладачам доведеться під час канікул вирізати та вклеювати новий текст у сотні підручників.

Як прокоментував "Суспільному" автор листа – в.о. директора Інституту модернізації змісту освіти Євген Баженков, таке виправлення є "звичайною практикою" та передбачене угодою з видавництвом.

"Це звичайна практика та умови договору з видавництвом, яким передбачено, що у разі виявлення помилки видавництво власним коштом передруковує відповідну сторінку та надсилає її до навчальних закладів. І це найефективніший спосіб оперативно усунути недолік. Оскільки підручники знаходяться в учнів", – цитує його видання.

Втім він уточнив, що після хвилі критики через ненаукові твердження про соду і рак – додатково підручник не перевірявся. Лише зазначив, що книга пройшла експертизу в 2018 році, а новий варіант буде у 2022 році.

Нагадаємо, у листопаді розгорівся скандал через підручник з хімії для учнів 9-го класу, автори якого радили лікувати онкологічні захворювання за допомогою соди. Начебто розчин харчової соди радять пити "для профілактики й лікування онкологічних захворювань, пом'якшення кашлю під час застуди, відбілювання зубів, лікування грибкових захворювань і хвороб шлунково-кишкового тракту".

Скандал з "лікувальною" содою в українському підручнику
Скандал з "лікувальною" содою в українському підручнику zn.ua

Такі рекомендації не мають жодного стосунку до доказової медицини та можуть нашкодити здоров'ю людини. Крім того, як джерело "корисної інформації" авторка Марія Савчин вказала сайт "Всеукраїнської асоціації пенсіонерів".

Підручник був надрукований накладом у понад 40 тис. примірників ще у 2017 році, за часів міністра освіти Лілії Гриневич.

Як повдіомляв 5.UA, нещодавно в українському підручнику замість світлин армійців ЗСУ виявили зображення військових Росії – країни-аресора.

Попередній матеріал
На Полтавщині майже три години гасили пожежу у вагоні поїзда – 2 людини загинули
Наступний матеріал
Довелося пристосуватися до пандемії: у Києві Святий Миколай вітає дітей через голограму
Loading...