Помилка в підручнику
Помилка в підручнику 5 канал

Українські військові в однострої РФ: як на помилку в підручниках відреагували бійці ЗСУ та МОН

Читайте по-русски
У Міністерстві пообіцяли, що вдосконалять порядок навчання експертів, які відбирають підручники

Українських захисників у шкільному підручнику одягли у військові строї країни-агресорки. І це вже не перша помилка у книгах для школярів цьогоріч. Чи визнають це видавці та автори підручника і що про все це думають військові? Дізнавався журналіст "5-го" Юрій Пугач.

Київ заснували у 19 столітті, контрацепція – це неетично, а сода лікує онкологічні захворювання. Усе це вбивають у голови дітям зі шкільних підручників.

Нещодавно список помилок поповнився ще однією. У шкільному підручнику "Захист Вітчизни" для 10-го класу тему Збройних сил України проілюстрували зображеннями військових у формі та зі зброєю армії Російської Федерації.

Морський піхотинець Олексій одразу розпізнав ворога.

"Тут є характерні види озброєння та екіпіровки, яка властива саме армії країни-агресорки. Це, по-перше, їхній комплект обладунків "Ратнік". Потім гвинтівка "Орсіс Т-5000" російського виробництва. І дуже характерний автомат Калашникова 107-ї моделі. Це розробка РФ 1999 року, які є геть не властиві, ну, практично ніяким арміям світу ,крім російської і їхнім стратегічним "банановим" республікам", – пояснює Олексій Годзенко.

Самі ж автори підручника заявили, що використали фото для ілюстрування військових ЗСУ, бо на ньому немає розпізнавальних знаків жодної армії світу. Таку позицію підтримують і видавці.

"Це треба дуже бути великим фахівцем, щоб знати, який вигляд має сучасна російська армія. На жаль, я не знаю. Фотографії ми підбираємо. Це було у 2017 році. Тоді на сайті Міністерства оборони мало було фотографій. Там довга процедура є узгодження до друку матеріалів, багато людей дивиться, якісь додаткові експертизи проходять підручники. Ніхто жодних зауважень, на жаль, не висловив відносно цих фотографій", – зазначив директор ТОВ "Видавництво Астон" Білах Іван.

"Я скажу від імені патріотів, ветеранів, бойових офіцерів всіх: "Ганьба!". Так, по-військовому скажу. Якщо по-скромному сказать, не повинно так бути. Ми повинні тут об'єднати зусилля і продовжувати цю роботу. Щоб такої ганьби...", – наголосив генерал-майор ЗСУ, начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна, Герой України Ігор Гордійчук.

Герою України, легендарному військовому складно навіть дібрати слова, аби передати, як таку "помилку" сприймають захисники держави.

"Ми найбільше і біди від війни отримали. І втрати маємо найбільші, Збройні сили... серед всіх силових структур, шкода. У Міністерстві освіти, на жаль, і залишилось багато аля Табачника і Януковича. Не змогли почистить. У нас просто рук не хватило. Тому ми такого не допустимо. Ми будемо вчить так, як ми рахуємо правильно", – запевнив Ігор Гордійчук.

Натомість у Міністерстві освіти і науки на наш запит відповіли, що занепокоєні помилками та недоречним контентом у підручниках. Винними вважають попередників.

"МОН не звинувачувало ані видавців, ані авторів підручників. Натомість констатувало, що серед проблем, що призвели до такої ситуації, є поспіх, в умовах якого попереднє керівництво МОН протягом останніх шести років забезпечувало підготовку й друк навчальної літератури", – мовиться у відповіді Міністерства освіти і науки України.

У міністерстві пообіцяли, що вдосконалять порядок навчання експертів, які відбирають підручники, а також притягнуть винних до відповідальності за неякісний контент. Щоправда, як саме, не пояснили.

Юрій Пугач, Олександр Степанов, "5 канал"

Попередній матеріал
Авіасполучення між Україною та Британією не скасували, однак переговори ведуться
Наступний матеріал
Польща може виступити посередником між Україною і ЄС для отримання вакцини від COVID-19
Loading...

В Одесі майже 50 тисяч учнів залишилися без підручників українською – у чому причина та яка реакція влади

Космічна абетка: в Івано-Франківську викладачі університету створюють підручники з доповненою реальністю

Окупанти випустили "підручник" з "історії ЛНР" від "найдавніших часів"