Довідник з хімії 3Д
Довідник з хімії 3Д 5 канал

Космічна абетка: в Івано-Франківську викладачі університету створюють підручники з доповненою реальністю

Читайте по-русски
Завдяки мобільному додатку зображення із посібника буквально оживає на екрані

Побачити невидиме за допомогою смартфона. В Івано-Франківську викладачі Прикарпатського національного університету створюють підручники із доповненою реальністю. Уже підготували два видання з хімії для старшокласників та космічну абетку для наймолодших учнів. Завдяки мобільному додатку зображення із посібника буквально оживає на екрані.

На перший погляд цей атлас-довідник органічних сполук має вигляд звичайної книжки. Та якщо подивитися на зображення через мобільний додаток, молекули й атоми оживають просто на екрані.

"Чому взяли саме органічну хімію? Тому що тут дуже важливі розташування атомів між собою. Під якими кутами, на яких відстанях. Це якраз дає дітям розуміння, коли вони бачать просторову будову, дає дітям розуміння, як виглядає та молекула, і чому вона саме такі має властивості", – пояснює аспірант кафедри Прикарпатського національного університету Іван Кравець.

А це довідник для практичних робіт із хімії. Достатньо навести смартфон на ту чи іншу тему уроку, і на екрані з'являється відео з хімічними дослідами, яке викладачі самостійно записали в лабораторії.

"Раніше вчителі хімії, перед тим як проводити практичну роботу, казали учням: прочитайте, будь ласка, сторінку таку-то книжки, підготуйтеся до практичної роботи. Тепер можна дати їм додому зображення, мобільний телефон вони мають, відповідно, вони дивляться, що вони мають виконувати в класі, і що від них, власне, вимагається", – каже доцентка кафедри Прикарпатського національного університету Лілія Мідак.

Мобільні додатки впродовж навчального року тестували у двох ліцеях Івано-Франківська. Вчитель Юрій Пахомов каже: в умовах дистанційного навчання такі посібники з доповненою реальністю стали справжнім порятунком.

"Хімія – це є предмет, який без демонстрації неможливий. Саме практичні роботи допомогли більш ефективно провести це навчання. Це не було просто перегортування підручника. Діти могли побачити, що вони мають робити, заповнити бланки відповідей, і мені це полегшило перевірку, тому що це не було просто переписування підручника", – зауважив учитель хімії ліцею № 24 Юрій Пахомов.

Та не хімією єдиною. Мобільний додаток розробили і для наймолодших школярів. Спільно зі студентами викладачі створили космічну абетку для першокласників, завдяки якій діти можуть вивчати планети.

"Тут є от LicoSolar. І дальше – встановити. Тобто оцей от мобільний додаток. При завантаженні додатку з'являється хлопчик-першокласник, який буде розказувати дітям про цікавий світ Космосу", – розповіла Лілія Мідак.

"Ми розробили картки, які відтворюють зображення планети у 3D, можна зробити розріз цієї планети, подивитись, яка вона всередині, і коротенька інформація про цю планету для довідки", – зазначила доцентка кафедри Прикарпатського національного університету.

Мобільні додатки доступні для користувачів андроїд-пристроїв. Утім, самих підручників наразі – 150. Та якщо буде запит від навчальних закладів, розробники готові надрукувати додатковий наклад.

Ольга Рега, Сергій Попович, Івано-Франківськ, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Справа Стерненка: активіст не прийшов на допит у СБУ, а адвоката у відомство не пустили – включення
Наступний матеріал
"Укроборонпром" звільнив президента ДП "Антонов" після перевірки – працівники мітингують
Loading...

"Всеукраїнська школа онлайн" для 7 класу на 18 травня

"Всеукраїнська школа онлайн" на 13 травня – уроки для 7 класу

"Всеукраїнська школа онлайн" на 12 травня – уроки для 7 класу

"Всеукраїнська школа онлайн" на 4 травня – уроки для 7 класу

"Всеукраїнська школа онлайн" на 29 квітня – уроки для 7 класу

"Всеукраїнська школа онлайн" на 28 квітня – уроки для 7 класу