Повернулися з медалями. В Одесі з повітряними кульками та плакатами зустріли параолімпійську збірну з кульової стрільби. З Токіо команда привезла три срібні та три бронзові нагороди. Журналістка "5 каналу" Ольга Дунська також зустрічала призерів і розпитала у них про настрій та плани.
Під оплески та вітальні вигуки параолімпійська збірна з кульової стрільби повертається з Токіо додому. З самого ранку біля аеропорту з плакатами, кульками та квітами – на спортсменів чекають рідні та знайомі. Батько бронзової призерки пригадує, як дізнався про перемогу доньки о 4-й ранку від знайомих.
До рідної Одеси 21-річна Ірина Щетнік – привезла з паралімпіади дві бронзові медалі. Це її перша участь у таких змаганнях. Каже, про нагороду мріяла, але навіть не сподівалася, що підніметься на п'єдестал пошани. Собі за мету ставила лише добре виступити. Не обійшлося і без нервування.
"Три вправи Р-3 – це 10 метрів лежачи, коли я розпочала добре, а потім розхвилювалася і почала віддавати накопичені бали. Може, це і стало таким плюсом, що я ще не дуже дивилася на суперників, я просто намагалася зробити свій результат, а потім вже збагнула, що це вже багаторазові параолімпійської чемпіони, найкращі стрілки світу", – розповіла бронзова призерка Паралімпійських ігор-2020 Ірина Щетнік.
Решта ж спортсменів своїми результатами задоволені менше.
"Чесно зізнатися, результат на фіналі був удвічі менший, ніж я показував на тренуваннях. При чому переживань, мандражу у мене не було. Я відпрацював, якщо технічно, косяків ніяких, але недостатньо для медалі вище, ніж бронза. Занадто пересподівався, можливо, на себе", – розповів бронзовий призер Паралімпійських ігор-2020 Олексій Денисюк.
"Я не задоволена, тому що хотілося золото. Я планувала мінімум 5 медалей, але хотілося 8, а вийшло 6", – повідомила головна тренерка з кульової стрільби параолімпійської збірної України Ірина Виноградова.
Кажуть, тренувалися достатньо – по 5 годин на день. На збори вимушені їздити за кордон – адже в Одесі бракує сучасної бази.
"Ми змагались з найкращими спортсменами світу, і кожен з цих спортсменів був готовий на золото, так, як і я. Потрібно готувати бази, на яких спортсмени зможуть тренуватися. Якщо казати про тир, то професійного тиру я жодного в Одесі не знаю такого. Коли вони будуть, буде і спортсменів більше, і медалей більше і кращі результати, бо людям буде де тренуватися", – розповів срібний призер Паралімпійських ігор-2020 Василь Ковальчук.
Показати кращий результат спортсмени планують за три роки на паралімпіаді у Франції, а поки що попереду два місяці заслуженого відпочинку й чемпіонат України.
Ольга Дунська, Одеса, "5 канал"