музей АТО
музей АТО 5 канал

За екскурсоводів – діти: як на Харківщині працює шкільний музей, присвячений війні на Донбасі

Читайте по-русски
Понад тисячу експонатів розмістили в колишньому кабінеті заступника директора школи

Унікальний шкільний музей працює на Харківщині. Тут розмістили понад тисячу експонатів, присвячених війні на Донбасі. Речі для закладу збирали військові та волонтери. За екскурсоводів – учні школи. Вони добре знають, що таке військове життя. У багатьох школярів батьки служать у 92-й окремій механізованій бригаді.На екскурсію до музею сходила і журналіст "5 каналу" Оксана Нечепоренко.

Семикласниця Поліна Ніколюк демонструє на стенді речі свого батька. Віктор Ніколюк – тривалий час командував 92-ю бригадою. Під його командуванням військові захищали бойові позиції поблизу Щастя на Луганщині. Поліна хоче наслідувати батька у військовій кар’єрі.

"Тато з цим погодився, але моя мама не дуже. Вона думає, що це якось буде дивно, що їхня дочка стане генералом", – каже школярка Поліна Ніколюк.

Особисті речі нині вже генерал-майора Віктора Ніколюка містяться у шкільному музеї АТО.

Понад тисячу експонатів розмістили в колишньому кабінеті заступника директора школи. Тут і маскувальна сітка, плетена дітьми, і власноруч побудований бліндаж. Речі – автентичні, передані волонтерами та військовими.

"До нас звернувся один військовий, дістав речі ось ці, дістав ляльку, рукавичку і сказав – знаєте, у нас нещодавно загинув хлопець, він сирота, Ігор Шапошник, в нього нікого немає, передати речі вбитого нема кому, а викинути не піднімається рука. Тож ми подумали, можливо, ви приймете як експонат", – розповідає заступник директора з виховної роботи Клугіно-Башкірівської школи Євгенія Воронова.

музей АТО
музей АТО5 канал

За екскурсоводів тут самі ж школярі. У позакласний час вони навчаються музейній справі.

"Я розповім вам зараз про Василя Божка, це нашої Україні герой, він заслужив це тим, що збив три танка в одному бою. Ви можете спостерігати його на даній фотографії. Він дуже сором'язлива, молода людина", – проводить екскурсію учень 7 класу Олексій Грабар.

музей АТО
музей АТО5 канал

З більш ніж чотирьох сотень учнів школи – майже половина – діти учасників АТО. У декого військові обоє з батьків. Отже патріотичне виховання в навчальному закладі – у найбільшому пріоритеті.

"Ми говоримо про те, що наші діти мають знати про всі ті події, що відбуваються в Україні і про всі ті наслідки тих подій, які ми бачимо в стінах нашого музею", – запевняє директорка Клугіно-Башкірівської школи Діна Сладких.

музей АТО
музей АТО5 канал

Шкільний музей – інтерактивний. Відвідувачі можуть торкатися усього. Під забороною – лише речі загиблих.

До музею вже навідувалися гості не лише з України, а й з Білорусі та Америки. Переймати досвід запрошують інші навчальні заклади країни.

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Башкірівка, "5 канал"

Попередній матеріал
Лежачі поліцейські та ростові фігури дітей: як у Черкасах посилюють безпеку на пішохідних переходах
Наступний матеріал
"Шість мільйонів сердець": у Києві вшанували жертв Голокосту
Loading...

В Німеччині з музею вкрали скарби на €1 млрд

Побачити на слух: інклюзивний аудіогід допомагає незрячим відвідувати музей Харкова – як це працює

Інноваційний музей історії України у 5d-форматі: чим дивуватимуть відвідувачів

На проєкті "Український Схід" показали авто, в якому обстрілювали загиблого українського героя Андрія Кизила

Міфи та реалії радянської доби: у Києві відкрили виставку СРСР – як реагують відвідувачі

Звільнений директор Одеського музею Ройтбурд звернеться до суду: подробиці скандалу