'Музей звитяги та трагедії України'
'Музей звитяги та трагедії України' 5 канал

Руками побратимів і волонтерів: на Київщині ветеран АТО облаштував "Музей звитяги та трагедії України"

Читайте по-русски
Від моменту створення свого дітища чоловік не припиняє поповнювати його експонатами

Музей звитяги та трагедії України – так назвав своє дітище ветеран війни на Сході, який створив такий заклад у Володарці, що на Київщині. У трьох експозиціях він зібрав експонати, які стосуються російсько-української війни, Революції Гідності та Голодомору. Подивитися на результат його роботи з'їздили журналісти "5 каналу".

У володарському Музеї звитяги та трагедії України – новий експонат. Цього разу – військовий шолом радянського зразка. Такий захист використовували українські добровольці на початку війни на Сході, каже організатор музею Олександр Ушинський. Від моменту створення свого дітища чоловік не припиняє поповнювати його експонатами.

"Цей музей ми зробили за вісім-дев'ять днів до Покрови 2017 року. Руками наших бойових побратимів і руками їхніх дружин та волонтерів. Тут п'ять-шість людей працювало", – зазначає організатор музею.

У кімнаті, присвяченій війні на Сході, – декілька сотень експонатів. Військова форма, уламки снарядів та мін, що прилітали на позиції. Є навіть кулемет системи Максима, який українські бійці використовували в боях.

Частина експонатів – речі самого Олександра Ушинського, а також фотографії, зроблені під час його служби на Донбасі: "Валянки ось, можете побачити. Це із селища Піски, з підвалу, де ми проживали. Я забрав ці чуні, валянки, в яких нам було комфортно, тепло".

Ветеран війни на Сході Роман Ганецький у цьому музеї працює директором – на громадських засадах. Після тяжкого поранення руки поблизу Мар'їнки у 2015-му боєць досі не може оформити пенсію, адже лікування не завершене.

"Кажуть, що вийшов указ міністерства, що хлопці, які ще потребують оперативного втручання – а в мене ще має бути дві операції – на військово-лікарську комісію не представляти", – розводить руками ексармієць.

Окрім кімнати, присвяченій війні на Сході, Роман Ганецький відповідає ще за два приміщення з музейними експонатами. В одному – артефакти, зібрані Олександром Ушинським під час Революції Гідності.

Не менш цікаві експонати і в кімнаті, присвяченій Голодомору 1932-33 років. Їх Олександр Ушинський з однодумцями збирав по селах Київської та Вінницької областей. Є навіть експонати із Донеччини. Сам організатор музею планує створити ще одну кімнату, де розмістить краєзнавчі експонати із Володарщини.

Петро Троць, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
Легалізація грального бізнесу в Україні: які умови прописав Кабмін та як на це реагують учасники процесу
Наступний матеріал
Їх поважає народ і боїться агресор: як українська влада вітає захисників
Loading...

Ройтбурда звільнили з посади директора Одеського художнього музею – суспільство й частина політиків обурені

"Приходь. Побач. Пишайся!": святкування Дня Незалежності в музеї "Становлення української нації"

Підготовка до Дня Незалежності: активісти влаштували масову толоку на алеї Героїв Небесної Сотні

Виявляється, не така це вже й казка: в Німеччині знайшли надгробок Білосніжки

У Києві відкрився сучасний інноваційний музей історії – Музей "Становлення української нації"

Волонтери з різних країн Європи, Азії й Америки взялися відновлювати музей-скансен на Волині