Як іноземні волонтери приводять до ладу музей-скансен на Волині
Як іноземні волонтери приводять до ладу музей-скансен на Волині 5 канал

Волонтери з різних країн Європи, Азії й Америки взялися відновлювати музей-скансен на Волині

Читайте по-русски
Міжнародний волонтерський табір зібрав молодь з Азербайджану, Іспанії, Польщі, Туреччини, Мексики та України

Музей просто неба взялися відновлювати іноземні волонтери на Волині. До України вони приїхали з різних країн Європи, Азії та Америки. Все задля того, щоб вдихнути нове життя у музей історії сільського господарства.

Із садовими ножицями, граблями та бензопилами. Так іноземні волонтери наводять лад у дендропарку музею. Заради двох тижнів в Україні 22-річний мексиканський студент перетнув Атлантику.

"Робота в такому місці для мене легка, в мене вдома є великий сад, де я часто працюю. Тож це для мене звично", – запевняє Педро Гарсія.

Міжнародний волонтерський табір зібрав молодь з Азербайджану, Іспанії, Польщі, Туреччини, Мексики та України. Щоби знайти нових друзів та з користю провести час, 11 хлопців та дівчат подолали відстань у тисячі кілометрів.

"Я хочу пізнавати нові країни, бачити інші культури та знайомитися з іншими людьми – тому я приїхав до табору й допомагаю тут. Я хотів попрацювати в команді, побачити – як це, і вже відчув це. Мені подобається", – ділиться враженнями волонтер з Туреччини Арда Догруер.

Українська волонтерка Юлія Ніка зізнається: "Я брала участь у кепмі в Сербії, щось схоже. Але мені було цікаво, як це в Україні відбувається. І на Волині, насправді, я ніколи до цього не була. Навіть кожен регіон України відрізняється своєю культурою і це дуже цікаво пізнавати навіть мені, українці".

Три роки поспіль іноземні волонтери допомагають відновлювати музей історії сільського господарства в Рокинях.

"Вони дуже допомагають, тому що в нас немає ані сил, ні засобів, ні коштів, щоб чистити, прибирати дендропарк. Команда підібралася дружна, ми закупили матеріали, інструмент і вони працюють, не покладаючи рук, до обіду", – каже директор Музею історії сільського господарства Волині Олександр Середюк.

Працюють волонтери по 4 години на день – такими є правила міжнародних волонтерських таборів. Решту часу витрачають на знайомство з українською культурою, історією та традиціями.

"Намагаємося максимально показати для іноземців Україну, зокрема Волинь, традиції, обряди, визначні місця, цікаві особистості, будівлі", – запевняє організаторка міжнародного волонтерського табору Галина Бідношей.

За словами організаторів, іноземці в захваті від місцевої кухні, а от українську мову їм поки що опанувати складно.

Олег Ткачук, Волинська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Держава – це те, що в головах у людей": чого не внесли до програми школи депутатів "Слуги народу" – Кіпіані
Наступний матеріал
Філіжанка кави з полоскунами: в одній з кав'ярень Харкова оселилася пара єнотів
Loading...