Спільний рейд пожежників і поліції в Дніпрі
Спільний рейд пожежників і поліції в Дніпрі 5 канал

Чи пропускають водії Дніпра спецтранспорт: спільний рейд пожежників і поліції

Читайте по-русски
У разі, якщо авто ігнорує спецтранспорт, який їде по дорозі з увімкненою сиреною, передбачено штраф – 500 грн

Ловили порушників "на живця". У Дніпрі перевіряли, чи пропускають водії пожежників, які поспішають на виклик. Спільний рейд влаштували надзвичайники та поліцейські. Вулицями міста на умовний виклик мчала багатотонна пожежна машина. За нею їхала автівка патрульних – правоохоронці стежили за тим, як водії реагують на увімкнену сирену. Про результати рейду – далі.

З увімкненою сиреною з пожежної частини жвавими дорогами Дніпра машина рятувальників мчить на умовний виклик. Автомобіль важить майже 19 тонн, чотири з них – вода для гасіння полум'я. За таких умов максимальна швидкість багатотонника – 80 км/год.

За кермом пожежного автомобіля водій з 14-річним стажем. За нормативами, якщо вогонь спалахнув у межах міста, дістатися до місця пожежі він має впродовж 10-15 хвилин. При цьому треба дотримуватися правил дорожнього руху та врахувати затори, в яких водії не завжди пропускають пожежну машину.

"Бувають затори. Люди інколи з зрозумінням до нас ставляться і пропускають. Іноді не пропускають. Але ми ж не маємо права порушувати правила дорожнього руху. Ми чекаємо, а іншого виходу немає", – розповідає Дмитро Груздов.

За пожежниками прямує автомобіль патрульних. Правоохоронці слідкують, як водії реагують на пожежний автомобіль, який поспішає на виклик. Запевняють, інспекція поки що профілактична.

"Здебільшого водії не помічають. Аргументують чим – "я не чув", "у мене зелений", "у мене головна", "вам не мішаю – об'їдьте мене". Отак здебільшого. Сьогодні всі водії надавали рух. Сьогодні я дуже здивований", – зізнається командир роти управління патрульної поліції в області Сергій Людвик.

На вузьких дорогах та у місцях скупчення транспорту водії Дніпра поступилися дорогою пожежникам.

"Пропускали, відходили в сторону, за можливості якось намагалися перелаштуватися. Більш-менш вільно – пропускали. І знову ж таки, наголошую, можливо, це пов'язано з тим, що багато людей виїхало на відпочинок, що місто відносно порожнє. До вересня буде ситуація складніша", – наголошує водій пожежно-рятувальної машини.

У разі, якщо авто ігнорує спецтранспорт, який їде по дорозі з увімкненою сиреною, передбачено штраф – 500 грн. За останні півроку правоохоронці оштрафували чотирьох порушників, які не поступилися дорогою машині зі спецсигналом.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
Волонтери з різних країн Європи, Азії й Америки взялися відновлювати музей-скансен на Волині
Наступний матеріал
Виникає поліорганна недостатність: на Львівщині двоє людей госпіталізовано з лептоспірозом
Loading...