Кіт Семен

В історичний музей Дніпра офіційно працевлаштували кота Семена

5 канал

Працевлаштували Семена волонтери. Хворого та побитого кота підібрали на вулиці та пів року лікували

Котяча робота. В історичний музей Дніпра на посаду охоронця експонатів взяли кота. Його обов'язок – відганяти мишей від старожитностей. У музеї кажуть, що брати хвостатих на роботу – світова традиція ще від минулих століть. Як назвали музейного кота і які підготували документи для нового співробітника – далі.

Кіт Семен контролює двір та господарські приміщення музею. Пильнує, аби тут не з'явилися миші. За майже два століття існування музею, кіт тут з'явився вперше, – розповідають співробітники закладу. Але колись тут несли службу інші тварини.

"Єдине , що колись давно тут була охорона собаками. То вони обходили зал з собакою, було таке за історію музею", – розповідає співробітник Дніпропетровського історичного музею ім. Д. Яворницького Мая Ернст.

Для світових музеїв коти – це давня традиція, запевняють історики. Саме коти були першими захисниками старовини від мишей та щурів, особливо в XVII-XIX століттях та після Другої світової.

"У британському музеї дуже давня історія існування котів. У них був дуже відомий кіт, який 20 років прожив у музеї і він 20 років зустрічав відвідувачів на вході. Не багато відомо, щоб коти до експозицій проходили. Зазвичай вони живуть, де немає експонатів. За винятком котів Хемінгуея, які сплять просто в ліжку письменника. Вони є нащадками його кота, в якого було шість пальців на передніх лапах. То вже такий бренд – кіт Хемінгуея", – каже Мая Ернст.

За серйозність та неквапливість наукові співробітники музею кличуть кота Семеном Парфентійовичем. У виставкових залах чотирилапий іноді привертає більшу увагу відвідувачів, аніж самі експонати.

Працевлаштували Семена волонтери. Хворого та побитого кота підібрали на вулиці. Лікували його пів року, стільки само шукали для нього нову родину.

"Такий був запит від музею, що їм потрібен кіт для охорони фондів. Ми запропонували Сеню, Сеня підійшов. У нього вже був паспорт, всі щеплення. За нього рада неймовірна кількість людей, ми опублікувало пост у Facebook. Усі раді, всі бажають підвищення і хорошої зарплати", – сміється волонтер товариства захисту тварин "Вірність" Валерія Ковальова.

У музеї кіт працює вже тиждень. Співробітники, які наввипередки його підгодовують, сподіваються, що Семен охоронятиме експозиції довго та сумлінно.

Гризунів у музейних приміщеннях нині немає, запевняють співробітники. Але побоюються нашестя мишей з парку по сусідству восени. Тоді, сподіваються, кіт Семен, проявить свої мисливські здібності.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

ПРОКОМЕНТУЙТЕ