Експонати музею історії
Експонати музею історії 5 канал

Реалістичність вражає: у Києві відкрили інноваційний музей історії України у 5D-форматі

Читайте по-русски
Ідеологія - об'єднання нації довкола історії, зняття другорядності і вуалі невдахи з українця, пояснив засновник музею

Від Трипілля до сьогодення у 5D форматі. В столиці відкрили інноваційний музей української історії, де у тематичних композиціях розмістили сотню реалістичних фігур видатних діячів. Для більшого занурення - додали візуальні та шумові ефекти. Кореспондентка "5 каналу" Олена Соловйова ділиться враженнями.

Побувати на дипломатичних перемовинах Богдана Хмельницького з іноземними послами. Або відчути атмосферу творення Української Народної Республіки. В інноваційному музеї українську історію можна не лише побачити і почути. А ще й відчути її на запах. Із деякими ж фігурами - навіть поговорити.

"У нас 60 фігур зі 100 розмовляють. У нас є в 7-ми сценах запахи, де Юрій Кульчицький стоїть, він як засновник кави в Європі, один із, то там буде кавою пахнути, мішки з кавою стоять. Якщо ви заходите, де Ярослав Мудрий, хороми його, там буде благовоніями східними пахнути. Оце вже у нас 5D діорама", - розповідає Валерій Галан, засновник музею.

Експонати музею історії
Експонати музею історії5 канал

У музеї "Становлення української нації" - реалістичні фігури у 25-ти композиціях. Це - ті, хто рухав історію протягом 6-ти епох: політичні реформатори, науковці, письменники і навіть сучасні зірки шоу-бізнесу. Над зовнішністю та костюмами 4 роки працювали кількадесят науковців. Переконують - чітко слідували історичним фактам і врахували найдрібніші нюанси.

"Приміром, ви не побачите в цьому музеї козаків у червоних шароварах і оголених до пояса, це красива легенда. Але ви їх побачите такими, якими вони були і це велика робота істориків, реконструкторів", - зазначає Михайло Відейко, науковий керівник музею.

Серед упізнаваних обличь - від Ярослава Мудрого до Тараса Шевченка, є й сучасні герої - кіборги з Донецького аеропорту, волонтери й добровольці АТО. Тут же - спеціальні телефони, де кожен може прослухати записи розмов солдатів із рідними. Чіпає - аж до сліз.

Реалістичність - вражає, діляться емоціями й відвідувачі.

Окрім візуальної складової, у музеї окрема увага - академічній інформації. Доступ до цілого масиву фактів можна отримати за допомогою смартфона. Через нього ж - підключитися до аудіогіда 8-ми мовами.

"Це процес в сучасному форматі, коли ми можемо застосовувати нові технології, 3-де опції, які є дуже доступними і знайомими молодому глядачу, молодому українцю і тим людям які приїздять з-за кордону", - розповів Євген Нищук, міністр культури України.

"Наша ідеологія - об'єднання нашої нації довкола історії, зняття другорядності і вуалі невдахи з українця. І зробити так, щоб наші українці стали поважати себе", - пояснив засновник музею Валерій Галан.

У планах - розширювати експозицію. Для створення нових фігур уже відсканували зовнішність кількох сучасних видатних українців.

Олена Соловйова, Валентин Стрєльцов, "5 канал"

Попередній матеріал
Тепер ОМОН: на розгоні протестів у Москві помітили ексберкутівця Кусюка – відео
Наступний матеріал
Проблемні округи: ЦВК сама взялася за перерахунок голосів – включення
Loading...

"Він упорається": перший в Україні випускник вишу із синдромом Дауна Богдан Кравчук тепер має роботу – сюжет

Райський сад посеред міста: у Львові відкрилася виставка біблійних рослин – репортаж

На честь річниці створення: у Маріуполі відкрили Музей поліції – сюжет

"Таких є лише три у світі": чим маєток Терещенків на Житомирщині вабить туристів

Суд вдруге арештував землю на Алеї Небесної Сотні – включення

"Відкрутили дроти і вимкнули світло": реставрація столичного Будинку вчителя розпочалася зі скандалу