Старі праски
Старі праски 5 канал

"Розкіш з радянської епохи": як виглядає найбільший в Україні "Музей сміття"

Читайте по-русски
У колекції багато раритетів. Зокрема, примірник першого випуску газети "Правда". Йому понад 100 років

Привіт із минулого. В Києві працює найбільший в Україні Музей сміття. Збирати експонати працівники сортувального заводу почали ще на початку 90-х. Згодом долучилися кияни – самі почали зносити старі речі. Нині ж музейники перестали рахувати експонати і скільки нині речей – ніхто не знає.

Хтось ці речі викинув на смітник і оком не моргнув, а хтось – у непотребі побачив історію і перетворив сміття на музейні експонати. Автори незвичної колекції – працівники столичного підприємства, що утилізує сміття. Її почали збирати ще на початку 90-х років минулого століття.

"Це речі, які були поруч зі смітником, в самому смітнику", – уточнює голова громадської екологічної організації "Друге життя" Сергій Волков.

Залізні праски у вигляді підошви – першими врятували від переробки. Нині на власні очі можна побачити, як радянське виробництво відставало від європейського: "Була незручною, бо руки обпікала. А ця німецька, вона просто знімалась і завжди холодна була".

У колекції багато раритетів. Зокрема, примірник першого випуску газети "Правда". Йому понад 100 років. Окремо на полицях – розкіш із радянської епохи: телевізор, радіоприймач та магнітофон. Поруч самовар із чоботом.

Більшість мотлоху врятували працівники сортувального заводу, але за кілька років колекцію почали поповнювати і кияни: "З танку дідусь приніс, йому навіть гроші пропонували. А він сказав "хлопці, залишаю вам тут, щоб коли діти приходили, ви розказували, що ми на тому танку заходили в Берлін".

Скільки тут нині експонатів, ніхто не знає. Рахунок іде на сотні тисяч. Тому і пильнувати за ними важко. На очах зникає колекція радянських монет. Більшість речей на чорному ринку коштують копійки. Але мисливці за кольоровими металами тут уже побували.

"Обладнання для занурення під воду водолазів, і такий скафандр з кольорового металу. Шукали і камери були. Так і не знайшли", – знизує плечима Сергій Волков.

Поряд з експозицією про минуле – сьогодення. Це приклад того, як сміття конвертувати у гроші: "5 євро за такі дзиґи. З кришечок у домашніх умовах роблять хлопці".

Тому автори музею просять українців менше продукувати сміття та сортувати його. Зокрема, пластикові пляшки вже переробляють на наповнювачі для курток та горщики для квітів. До нових експонатів нині ж придивляються прискіпливо: колекцію готові поповнити старою технікою, яка змінюється блискавично.

Олена Махно, Орест Пона, "5 канал"

Попередній матеріал
"Смачно та корисно": у Рівному шеф-кухар узявся змінювати меню шкільних їдалень
Наступний матеріал
Під Києвом цілу ніч горіли склади з військовим екіпіруванням – фото, відео
Loading...