Музей поліції
Музей поліції 5 канал

На честь річниці створення: у Маріуполі відкрили Музей поліції – сюжет

Читайте по-русски
На виставці представлено понад три з половиною тисячі експонатів

Музей поліції відкрили в Маріуполі на Донеччині. На виставці представлено понад три з половиною тисячі експонатів. Це особисті речі, іменна зброя та нагрудні знаки працівників правоохоронних органів. Музей відкрили на честь четвертої річниці створення Національної поліції України.

У цій залі раніше маріупольські правоохоронці збиралися на наради, а тепер тут розташувався єдиний на Донеччині Музей історії поліцейської служби.

Експозицію розташували у підвалі колишньої будівлі Маріупольського міського управління внутрішніх справ. 5 років тому понад півсотні озброєних проросійських бойовиків спробували її захопити. Відбили штурм зо півсотні тодішніх міліціонерів, військових та місцевих. Через цю атаку загинули шестеро правоохоронців та семеро цивільних.

"9 травня 2014 року, всі знають ці події, – ця будівля згоріла, була спроба штурму. І як наслідок, ця будівля була спалена", – розповідає помічник керівника ГУ НП Донеччини Микола Побойний.

Над облаштуванням музею працювали правоохоронці у відставці і нинішні поліцейські Донеччини. Майже рік вони збирали інформацію, речі, світлини найважливіших подій в історії своєї професії. Адже в умовах інформаційно-гібридної війни дуже важливо створювати інформаційні майданчики, які б показувати нашу самоідентичність, нашу історію. На стендах також представлені зразки зброї, нагрудні знаки, ордени, медалі та однострої.

"Кожен цим користувався. Тобто, тут пройшли покоління цих речей, людей, які їх використовували у своїй повсякденній роботі. Посвідчення тут є, документація", пояснює голова ГО "Асоціація ветеранів МВС України" Олександр Рекун.

Є в залах і стенд пам'яті на честь правоохоронців, які загинули під час виконання службових обов'язків. На відкриття музею запросили їхніх дружин.

"Красиво зробили, пам'ять повинна бути, повинні сюди приводити і онуків, і дітей. У мене чоловік загинув у 1991-му, і з 1991 року так доля склалася, що я жодного разу заміж не вийшла", розповідає свою історію вдова правоохоронця Майя Полтавець.

Крім того, облаштували стенд із експонатами, які надали сучасні українські захисники.

"Зібрали ми досить велику колекцію шевронів наших добробатів, які брали участь і досі захищають Маріуполь і нашу Україну", наголосив Микола Побойний.

Нині музей нараховує понад три з половиною тисячі експонатів. Його упорядники обіцяють поповнювати колекцію. Крім того, планують проводити тут екскурсії.

Олена Уланова, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Як повідомляв 5.ua, харківська спільнота намагається викупити квартиру Юрія Шевельова, відомого мовознавця-славіста та історика літератури, аби створити там музей. 

Дивіться також фотогалерею:

"Троянда пустелі": туристів вабить унікальний музей у серці Катару – ФОТО

Попередній матеріал
Голова Інституту нацпам'яті Володимир В'ятрович в ефірі "5 каналу" – трансляція
Наступний матеріал
Нацрада поновила мовлення "Армія FM" на Донбасі та в Криму: не минулося й без участі активістів – репортаж

Суд вдруге арештував землю на Алеї Небесної Сотні – включення

Меморіал Героїв Небесної Сотні: у музеї пообіцяли не продовжувати будівництво без згоди ГПУ

Не встигли почати, як уже зупинили: перипетії будівництва Меморіалу Героїв Небесної Сотні

Будівництво Меморіалу Героїв Небесної Сотні: у ГПУ наполягають на відтермінуванні

Стартує будівництво Меморіалу Героїв Небесної Сотні – останні подробиці

Сальвадор Далі "ожив": митця можна побачити у музеї Флориди