Протест під Нацрадаю
Протест під Нацрадаю 5 канал

Нацрада поновила мовлення "Армія FM" на Донбасі та в Криму: не минулося й без участі активістів – репортаж

Читайте по-русски
Нацрада розглянула близько 40-ка питань. Але за два місяці простою залишилося ще понад півтори сотні нерозв'язаних

Двомісячний простій у роботі Нацради з питань телебачення та радіомовлення завершився – шестеро із сімох її членів прийшли на засідання, а це кворум, потрібний для голосування.

Робота розпочалася не одразу. Член Нацради Олег Черниш повідомив – був у відпустці, і з порядком денним ознайомитися не встиг, тому не голосуватиме. А питань за два місяці назбиралося більш як дві сотні. Тому переконати колегу таки почати роботу та проголосувати хоча б кілька нагальних взялися інші члени Нацради.

"Розгляньмо принаймні питання про надання дозволів, тому що це безпека держави, це інформаційна безпека і саме ми несемо відповідальність", – наголосила Уляна Фещук, членкиня Нацради.

"До 11 липня ми маємо перевидати 20 дозволів, зокрема для "Армії ФМ", Суспільного, це "UA Перший", "UA Донбас", "UA Крим", – пояснив член ради Сергій Костинський.

Більш радикальними були протестувальники, які прийшли на засідання. Під час промови Олега Черниша, який не поспішав братися до роботи, – на знак незгоди поставили на стіл величезну гільзу від ворожого снаряда.

Слово мала й керівниця "Армії ФМ" – Яна Холодна.

"Результат цього проєкту є, і давайте його не знецінювати тільки тим, що у вас є свої якісь внутрішні конфлікти, – сказала Холодна.

Водночас під стінами Нацради відстояти "Армію ФМ" зібралися кілька десятків людей. Серед них – працівники радіостанції, військовослужбовці, ветерани війни на сході.

"Основна проблема, з якою ми тут зіткнулися, – немає взагалі розуміння, що це радіо дуже потрібне там, з тієї стороні, тому що це все ж українські громадяни, на секундочку", – зауважив письменник, ветеран АТО, блогер Мартін Брест.

Зрештою, чи то під тиском громадськості, чи з власної ініціативи, Олег Черниш заявив – піде на компроміс і питання щодо дозволів таки проголосує.

Разом з Армією ФМ дозвіл на тимчасове мовлення отримали ще понад 20 телерадіокомпаній, як нових, так і тих, які вже вели ефір на території окупованих Донбасу та Криму.

Задоволеними із засідання вийшли й представники "Армії ФМ". Кажуть, для них це сьогодні ще одна перемога – мовлення на територіях з особливим режимом не лише продовжили, а й додали нові частоти в Авдіївці та Лисичанську.

"У нас підступний ворог, і в нас немає часу на сварки, треба багато працювати для того, щоб протидіяти і не ставити під загрозу нашу інформаційну безпеку", – підсумувала Яна Холодна.

Нацрада розглянула близько 40-ка питань. Але за два місяці простою залишилося ще понад півтори сотні нерозв'язаних. Продовжити їх розгляд мають уже 11 липня.

Ірина Сисак, Ігор Селянінов, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

"Stop реванш!": студенти вимагають не призначати Портнова на посаду професора – ФОТО

кну
/
кну
/
кну
/
кну
/
кну
/
кну
/
кну
/
кну
/

Попередній матеріал
На честь річниці створення: у Маріуполі відкрили Музей поліції – сюжет
Наступний матеріал
Стрілянина у Княжичах: підготовче засідання перенесено – причина

ВР призначила нового члена Нацради з питань телебачення і радіомовлення

Екс-член Нацради з питань телебачення і радіомовлення подав позов проти Зеленського

Порошенко призначив нового члена Нацради з телерадіомовлення замість Артеменка: що відомо

Порошенко звільнив Артеменка з посади члена Нацради з питань телебачення і радіомовлення

Нацрада спіймала 4 телеканали на викривленні результатів соцопитувань

У Нацраді розповіли, як "Інтер" та NewsOne порушили закон на користь Бойка