Ройтбурд
Ройтбурд Facebook / За Чай.com

Ройтбурда звільнили з посади директора Одеського художнього музею – суспільство й частина політиків обурені

Читайте по-русски
Сам художник планує оскаржити своє звільнення
Депутати обласної ради проголосували за звільнення директора Одеського художнього музею Олександра Ройтбурда. Про це в соцмережі Facebook написала міжнародний медіа-тренер, громадський діяч, письменниця, відома одеська блогерка Зоя Казанжи.

"Щойно на сесії Одеської обласної ради проголосували за звільнення директора Одеського художнього музею Олександра Ройтбурда. Це місто варте того, що з ним відбувається. Страшне, неспроможне, відстале, жорстоке, неосвічене. Тут нічого нормального і ніхто нормальний не виживає", – написала блогерка.

Про звільнення написав у своєму Facebook і віцепрем'єр з питань євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба.

"З Олександром Ройтбурдом я особисто незнайомий. І хоча він величезний талант, я навіть не фанат його таланту, якщо чесно). Але те, що він робив в Одесі, по суті, було інтеграцією окремо взятого музею в європейський (і світовий) культурний простір", – наголосив Кулеба.

За його словами, євроінтеграція – це не абстракція, а дуже конкретні стандарти якості життя в політиці, економіці, культурі, способах паркування, сортуванні сміття і далі за списком.

Кулеба зазначив, що битва за євроінтеграцію відбувається скрізь – від урядових кабінетів до музеїв.

"Українські совок, постсовок і рагульство нікуди не поділися. Вони завжди готові віджати втрачені позиції в тих, хто намагається запровадити в Україні нормальні європейські стандарти. В цьому разі – зробити крутий європейський музей в Одесі. І тому я в цій ситуації, звісно, на боці Ройтбурда-євроінтегратора", – наголосив віцепрем'єр.

Обурення висловив у Facebook і Юрій Луценко, зазначивши, що одна з картин художника "прикрашає його дім".

Також колишній генпрокурор додав, що Ройтбуд – "людина, яка змогла по-новому закохати багатьох в Одесу. Не побувати на екскурсії в ОХМ стало моветоном".

Сам художник планує оскаржити своє звільнення. Про це кореспонденту "Укрінформу" повідомила заступник директора Одеського художнього музею з розвитку Олександра Ковальчук.

"Олександр Ройтбурд вважає рішення облради неправомірним і оскаржуватиме його в суді після одержання відповідних документів про розірвання контракту", – заявила вона.

Крім того, додала Ковальчук, обурені рішенням Одеської облради члени ініціативної групи закликають одеситів прийти в суботу, 7 вересня, до Одеської облради на мітинг "Поверніть нам Ройтбурда".

Сам Ройтбурд у коментарі "Радіо Свобода" охарактеризував рішення про своє дострокове звільнення як таке, що належить скоріше до сфери психопатології, ніж юриспруденції:

"Рішення облради є неправомірним, воно суперечить і здоровому глузду, і законодавству. Це рішення швидше зі сфери психопатології, ніж юриспруденції, тому буде оскаржене", – заявив він.

Нагадаємо, раніше Ройтбуд пояснив, що таке бути постмодерністом у буремні роки катаклізмів.

 

 

 

Попередній матеріал
У Києві зловмисники пофарбували в рожевий колір занедбаний фонтан "Самсон"
Наступний матеріал
Перепис населення відкриє шокуючу правду про обсяги трудової міграції – дослідження
Loading...