За Чай.com / 5 канал

Звільнений директор Одеського музею Ройтбурд звернеться до суду: подробиці скандалу

Читайте по-русски
Тим часом, у закладі розповідають про його досягнення: збільшив дохід та відновив деякі виставкові зали

Скандал через звільнення директора художнього музею в Одесі. За дострокову відставку відомого українського артдіяча Олександра Ройтбурда — проголосували депутати облради. Тепер громадськість та митці обурені, рішення називають політично заангажованим. Аргументи "за" та "проти" слухала Ольга Дунська.

Депутати Одеської облради майже одностайно проголосували за звільнення директора художнього музею Олександра Ройтбурда. Півтора року тому його призначив на посаду тодішній голова облдержадміністрації Максим Степанов, попри незадоволення депутатів. Відтоді керівника музею намагалися позбавитись у різні способи.

"Музей не подає звіт про свою госпдіяльність, і ми запрошували директора колишнього музею. Він просто проігнорував запрошення на сесію", – прокоментував Віталій Саутьонков, депутат обласної ради від "Опозиційного блоку".

Від тих, хто голосував проти, лунають обвинувачення: нібито Ройтбурд побив свого попередника на посаді.

"Як би ви поставились, якби вашого батька взяли за голову і били от косяк дверей? Заслуговує на те, не тільки щоб звільнити, а й ще посадити", – прокоментував Вадим Шкаровський, перший заступник голови Одеської облради.

У силовиків немає кримінальних проваджень щодо Олександра Ройтбурда. Сам – уже екскерівник музею – такі закиди спростовує. Тим часом, у закладі розповідають про його досягнення: збільшив дохід та відновив деякі виставкові зали.

"Ми знаходимося в Серебряковському залі. Я думаю, всі пам'ятають цю залу як залу з інсталяціями з відрами, оскільки зі стелі текла вода. А зараз повністю замінений світловий ліхтар, тут є спеціальний клімат-контроль", – пояснює Марія Целоєва, куратор виставок Одеського художнього музею.

Відвідувачів художнього музею стало уп'ятеро більше, хизуються співробітники. Раз на місяць вхід сюди безоплатний. Минулого разу прийшла майже тисяча людей.

Звільнений директор музею стверджує: усю фінансову звітність здавали вчасно, а рішення обласної ради вважає заангажованим.

"Бухгалтерія, яка всі звіти здає в обласне управління культури, в керуючий орган... Я думаю, що знайшли механізми якихось прихованих інтересів, далеких від політики, ідеології, договірних, бажання допиляти недопилене", – прокоментував Олександр Ройтбурд.

Олександр Ройтбурд планує оскаржувати своє звільнення у суді.

"А чи є повноваження в Одеської обласної ради приймати такі рішення? Процедура звільнення директора, на моє глибоке переконання, не завершена, потрібно отримати розпорядження в. о. голови ОДА і тільки після цього говорити, що воно відбулося", – прокоментував Олександр Щукін, адвокат Олександра Ройтбурда.

Підтримку Олександру Ройтбурду у соцмережах висловили кілька відомих українських митців та політиків. У відповідь – у Міністерстві культури пообіцяли розібратися.

"Шановні одесити та мешканці області, я звертаюся до вас. Його звільнили Ви, обиравши тих людей, які проголосували так, як проголосували. Музей при Ройтбурді став постійним місцем громадського діалогу про мистецтво, ожив, став подією. Зі свого боку, в межах моєї компетенції та компетенції Міністерства культури, молоді і спорту, ми перевіримо законність звільнення і відповідність процедурним нормам", – висловився Володимир Бородянський, міністр культури, молоді та спорту.

Одесити збираються підтримати звільненого директора на акції протесту в суботу, 7 вересня.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Ситуація в ООС: що звітують у Міноборони – завершено
Наступний матеріал
На засідання у справі фермера, який здав терористам українських бійців, не запросили потерпілих – подробиці
Loading...