День селфі в музеї
День селфі в музеї 5 канал

#MuseumSelfieDay: як пройшов селфі-флешмоб у музеї Дніпра

Читайте по-русски
Єдина умова - зйомка має бути без спалаху камери, бо він впливає на експонати

Час ідеального селфі в історичному музеї Дніпра. Знімкувати не лише дозволяють, а й заохочують. А музейники ще оберуть найкращу світлину та нагородять переможця. Для вдалого селфі з фондосховищ дістали раритетні люстерка та трюмо і встановили у залах, де відвідувачі найчастіше фотографуються нишком. Таким чином Дніпропетровський історичний музей приєднався до #MuseumSelfieDay - світового тренду популяризації мистецтв. Селфі зробила і наша Наталка Світлова.

Спроба за спробою. Вікторія шукає вдалий ракурс у дзеркалі XIX століття. У ньому колись милувалися та чепурилися панянки з найзаможніших родин.

"Коли ти  в нього дивишся, то думаєш, хто перед тобою сто років тому  можливо так само  поправляв волосся", - розповідає  Вікторія Обух, відвідувачка музею.

Дзеркала в історичному музеї  Дніпра  розмістили майже в кожній залі. Напроти  саме тих експонатів, біля яких завжди нишком фотографуються  відвідувачі.

Саме у їхньому відзеркаленні й роблять селфі. Приміром, інкрустоване деревом трюмо у повний зріст розмістили біля дерев'яної карети часів російської імператриці Катерини Другої. А в кишенькове люстерко, найімовірніше, вдивлялася козацька старшина. Облаштували його біля іншого експоната.

Єдина умова - зйомка має бути без спалаху камери, бо він впливає на експонати. Люстерка обрали з кількох десятків, що зберігаються у музейних фондах.

"Обирали тільки ті експонати, які можуть пережити транспортування  і дуже обережно це робили, тому що дзеркала це дуже крихкий предмет, особливо дзеркала з історією, особливо дзеркала, яким більше ста років", - пояснює Тетяна Кудрицька, старший  науковий співробітник Дніпропетровського історичного музею ім. Д. Яворницького.

Відтепер історичний музей імені Яворницького є одним із тих, що приєдналися до світового руху, розпочатого у Британії - популяризації і вивчення культурної спадщини через фото друзів на сторінках у соцмережах. Після "Дня селфі у музеї" у Дніпрі серед розміщених фото оберуть найоригінальніше й оголосять переможця.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, "5 канал"

Попередній матеріал
Висловився щодо Зеленського і розповів, що сталося з Натахою: Сергій Жадан у Рандеву з Яніною Соколовою
Наступний матеріал
Для ЗСУ відремонтували найбільший в Україні десантний корабель – відео
Loading...

Пограбування музею "Порохова вежа" в Одесі: збирають кошти на охорону

В Німеччині з музею вкрали скарби на €1 млрд

Руками побратимів і волонтерів: на Київщині ветеран АТО облаштував "Музей звитяги та трагедії України"

На проєкті "Український Схід" показали авто, в якому обстрілювали загиблого українського героя Андрія Кизила

Міфи та реалії радянської доби: у Києві відкрили виставку СРСР – як реагують відвідувачі

Звільнений директор Одеського музею Ройтбурд звернеться до суду: подробиці скандалу