Собака
Собака 5 канал

"Утратила всі кінцівки": у Львові волонтери збирають гроші для порятунку собаки

Читайте по-русски
До лікаря собаку привезли волонтери Бродівського центру захисту тварин. Минулого тижня там його залишив невідомий чоловік

За невідомих обставин восьмирічна Майя втратила всі кінцівки. Волонтери вже зібрали кошти на протези. Та спочатку собаці потрібно пройти непросту тривалу реабілітацію, яка також потребує фінансування.

На прийомі в лікаря Майя спокійна. Її кінцівки у шкарпетках, щоб не подразнювати рани. Через обрізані лапи собака майже нерухомий, може лише повзати. Ветлікар припускає: кінцівки Майя втратила з місяць тому, через що перенесла сильну кровотечу.

"Зв’язки всі забиті, затягнуті, є порушена мобільність суглобів – вони не розгинаються. Викликає болючість це через те, що собака постійно в лежачому положені – це анкелози суглобів", – каже ветеринар Юрій Лехів.До лікаря пса привезли волонтери Бродівського центру захисту тварин. Минулого тижня там його залишив невідомий чоловік. Розповів мало. Лише те, що собака жив у нього три місяці. Що сталося, та як Майя втратила кінцівки – не сказав. Волонтери переконані: до цього причетна людська рука.

"Стан був реально критичний. Без спеціальних рукавиць до неї торкнутися було неможливо. Зовнішній вигляд і запах – просто жах. За 30 хвилин вона була у ванні й милася. Вона страшенно була заблошена. То вона вже відмита. Блошки так пошкодили шерсть, що вона вся випала", – розповідає керівник благодійного центру захисту тварин.

Історію покаліченої Майї волонтери розповіли в соцмережі. За 5 днів люди зібрали понад 50 тисяч гривень на її порятунок.

Перед протезуванням собака має пройти реабілітацію. Майї треба розробити суглоби та поліпшити загальний стан.

"Можуть бути накладні протези з зовнішньою фіксацією. Друге: можуть бути внутрішні з виведенням імпланту назовні. Перше: вставляється пластина, фіксується до кісточки, виводиться гвинт, на який ми будемо підбирати конструкції", – пояснює ветеринар.

Кінологи кажуть, що поставити Майю на лапи дуже складно. Щоб собака звик до протезів, знадобиться деякий час.

"Ця собака вже не зможе вести повноцінне життя – це однозначно. Що таке повноцінне життя? Це активність, це бавлення, це бігання. Будь-яка зміна погодних умов, різка зміна, – собака буде мучитися", –  переконує кінолог Володимир Вань.

Протези Майї поставлять не раніше, ніж за місяць – після реабілітації. Утім, коштуватиме вона не одну тисячу гривень, кажуть волонтери. Потрібна й медикаментозна підтримка. Тож збір коштів на порятунок Майї не припиняють. І сподіваються, що вже на своїх чотирьох собака знайде люблячу родину.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал".

Попередній матеріал
Депутати не розглянули жоден із законопроектів Зеленського: позачергове засідання завершено
Наступний матеріал
На Маріупольському напрямку загострення, туди прибула група російських снайперів – репортаж із передової

Підлітки врятували життя 9-річному хлопчику, який тонув у ставку – подробиці

На госпіталь Міноборони та відновлення Донбасу: Японія надасть Україні $ 2,82 мільйона на гуманітарні потреби – відео

"Світ, я чую тебе!": спецпроект із відновлення слуху в дітей потребує допомоги

Світ не без добрих людей: як на Львівщині благодійник подарував багатодітній вдові АТОвця нове помешкання – сюжет

Костик Ерстенюк з Івано-Франківська потребує допомоги небайдужих – у малюка вроджена пухлина

"Ми своїх не кидаємо": військові привезли гуманітарну допомогу мешканцям хутора Вільного