Верховна Рада
Верховна Рада Depositphotos

Депутати не розглянули жоден із законопроектів Зеленського: позачергове засідання завершено

Читайте по-русски
Парламент не зібрав достатню кількість голосів

Верховна Рада не включила до порядку денного жоден із законопроектів, поданих Президентом України Володимиром Зеленським.

Після того, як голови фракцій отримали текст документа, спікер поставив на голосування внесення законопроектів №10319 і №10321 до порядку денного. За розгляд змін до Виборчого кодексу проголосували 92 депутати з 226 необхідних. За внесення до порядку денного проекту щодо змін до закону про публічні закупівлі проголосували 127 парламентарів.

Президентський законопроект №10319 про внесення змін у виборче законодавство запропонували парламенту спочатку з порушенням регламенту. Лише через 45 хвилин після початку засідання спікер ВР Андрій Парубій повідомив, що представники Президента підготували документи до реєстрації.

Парубій і деякі депутати заявили, що проект закону передбачає закриті списки, введення пропорційної системи та зниження прохідного порогу до 3%. 

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський достроково розпустив Верховну Раду VIII скликання та призначив позачергові вибори до парламенту на 21 липня 2019 року.

Серед термінових вимог до ВР команда Зеленського назвала зниження прохідного порогу для партій від 5% до 3% та зміни до Виборчого кодексу.

Згодом голова Адміністрації Президента Андрій Богдан заявив, що прийняття виборчого кодексу з відкритими списками поки що неможливе.

У свою чергу, рух "ЧЕСНО" заявив, що перехід на закриті списки й надання партіям імперативного мандату виглядають, як відверта картельна змова політичних еліт для збереження себе при владі.

Трансляцію з позачергового засідання Верховної Ради дивіться тут:

Попередній матеріал
Законопроект про зміни до Виборчого кодексу зареєстрували в Раді
Наступний матеріал
"Утратила всі кінцівки": у Львові волонтери збирають гроші для порятунку собаки
Loading...

Законопроект про зміни до Виборчого кодексу зареєстрували в Раді

Зеленський вніс у Раду свій перший законопроект: у чому суть

Зеленський призначив дату позачергових виборів Верховної Ради – указ

Дострокові вибори до Верховної Ради відбудуться 21 або 28 липня: що наразі відомо

Ляшко на велосипеді, або "Знову не пустили": як голови фракцій збиралися на Банковій – включення

Голови фракцій провели консультації із Зеленським щодо розпуску Ради – що розповіли