Вибори в Україні
Вибори в Україні Depositphotos

"Картельна змова політичних еліт для збереження себе при владі", – рух "Чесно" про вибори за закритими списками

  Читайте по-русски
  В організації зазначають, що Президент і нардепи повинні знайти спосіб провести наступні парламентські вибори за пропорційною системою з відкритими регіональними списками

  Сьогодні, 22 травня,парламент зібрався на позачергове засідання для розгляду змін до закону про вибори народних депутатів, який передбачає закриті списки та зниження прохідного бар'єра. Однак зазначається, що законопроект ще навіть не має номера, бо він ще не зареєстрований.

  Перехід на закриті списки й надання партіям імперативного мандату виглядають як відверта картельна змова політичних еліт для збереження себе у владі, про це заявляє рух "ЧЕСНО".

  ГО Центр UA та Рух ЧЕСНО закликають до ухвалення виборчої реформи — переходу на пропорційну систему з відкритими регіональними списками — з 2017 року.

  "Ми переконані, що запровадження будь-якої іншої системи на позачергових чи чергових виборах означатиме зраду очікувань виборців як 302 народних депутатів, які підписалися під Коаліційною угодою 2014 року, так і зраду очікувань виборців новообраного Президента Володимира Зеленського, який обіцяв відкриті списки у своїй програмі й під час інавгураційної промови закликав народних депутатів ухвалити пропорційну систему з відкритими списками", – сказано в заяві".

  Пропонована зміна виборчих правил передбачає не лише перехід на пропорційну систему з закритими списками, але і зниження прохідного бар'єра та впровадження імперативного мандату.

  "Обраний за такими правилами Парламент не лише матиме труднощі з формуванням коаліції та ухваленням реформаторських рішень, а й стане територією внутрішньопартійної диктатури. Перехід на закриті списки й надання партіям імперативного мандату виглядають як відверта картельна змова політичних еліт для збереження себе у владі", – наголошують у заяві.

  В організації зазначають, що Президент України Володимир Зеленський та народні депутати повинні знайти спосіб провести наступні парламентські вибори за пропорційною системою з відкритими регіональними списками

  "Ми закликаємо депутатів Верховної Ради України не ставати співучасниками змови, яка може перекреслити надії громадян на формування підзвітного представницького органу влади, яким має бути Парламент", – підсумував рух "Чесно".

  Зазначимо, нардеп Олексій Гончаренко у Верховній Раді розповів, що фракція "Блок Петра Порошенка" вирішила не голосувати за Закон про вибори саме через закриті списки.

  Серед термінових вимог до ВР команда Зеленського назвала зниження прохідного порогу для партій від 5% до 3% та зміни до Виборчого кодексу.

  Згодом голова Адміністрації Президента Андрій Богдан заявив, що прийняття виборчого кодексу з відкритими списками поки що неможливе. 

  Попередній матеріал
  Зеленський вніс у Раду свій перший законопроект: у чому суть
  Наступний матеріал
  У БПП вирішили не голосувати за виборчий закон через закриті списки – Гончаренко
  Loading...

  В Євросоюзі пояснили, за яких умов підтримають розпуск українського парламенту

  Парламент Греції висловив довіру уряду

  Верховну Раду "замінували": евакуація не проводиться

  "Зараз від Путіна можна очікувати будь-яких провокацій": Ірина Луценко закликала парламент бути одним цілим

  Наймасштабніші вибори в історії світу: в Індії обирають парламент

  Вирішальний для Нетаньягу день: в Ізраїлі відбуваються дострокові парламентські вибори