дівчинка з котиком
дівчинка з котиком 5 канал

Шанс зберегти родину: як волонтери на Харківщині допомагають сім'ям, які опинилися у скруті

Читайте по-русски
Нині під опікою волонтерів 16 родин у двох селах на Харківщині

Тетяна Коптєва проводить екскурсію будинком, де з дочкою Катрусею мешкає понад пів року.

Через складні обставини жінка не жила з дочкою кілька років. З них рік дівчинка мешкала в іншій родині – у будинку сімейного типу. Переселенці з Луганщини довелося доводити, що вона зможе знову опікуватися своєю дитиною.

Тетяна стала учасницею програми з адаптації та допомоги сім’ям у скруті. Помешкання – будинок у Харківській області придбали волонтери.

Нині жінка порається на городі і, за можливості, підробляє, а Катруся ходить до школи. Родина дала притулок собаці і котику.

Програма з допомоги родинам, які опинилися у скруті, працює на Харківщині близько трьох років. Волонтери її ініціювали, щоб надати нужденним шанс зберегти родину, замість того, щоб діти поповнювали інтернати і дитбудинки. Їхні підопічні – з різними історіями, які постраждали від насилля в родині, мали проблеми з алкоголем тощо.

Перша учасниця програми Світлана Ходарченко до села Забавного переїхала з дев’ятьма дітьми. Старшому вже 17 років, наймолодшій – три.

Жінка раніше мала проблеми з алкоголем. Але коли постала загроза через згубну звичку втратити дітей – схаменулася. Допомогли зберегти родину – волонтери.

Волонтери протягом року пильно спостерігали за родиною Світлани – могли навідатися будь-якої миті. Але жінка впоралася і нині не дає приводів сумніватися в ній.

Нині під опікою волонтерів 16 родин у двох селах на Харківщині. Їх вони супроводжують цілодобово: допомагають порадами, підтримують психологічно. Кажуть – головна мета проекту – допомогти родинам знов стати самостійними.

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Харківська область, "5 канал"

Попередній матеріал
У "ПриватБанку" заявили, що документи у справі Суркісів були підроблені
Наступний матеріал
"Аби вписати у свою версію": поліція змінила маршрут руху підозрюваних у справі Шеремета – ЗМІ
Loading...

"Обладнання армійцям скидали на парашутах": як волонтери "вимітали" із ЗСУ військовий мотлох часів СРСР – "Таємниці війни"

"Недаремно День волонтера і День ЗСУ – поруч": як у 2014-му Україна відбудовувала свою армію

"Застрелю вас і собаку": під Києвом патрульні погрожували фронтовим волонтерам

"Є люди з великим серцем": черкаські волонтери випікають хліб для нужденних

Один важкий, є ампутації: до Києва доправили 10 поранених українських армійців

Як рятують лоша Пржевальського, яке постраждало від пожежі в Чорнобилі – відео