На Дніпропетровщині у розпалі жнива. Очищені від ворожого залізяччя поля – дають гарний врожай. Але аграрії визнають – цей врожай вистражданий, адже перед посівною поля довелося ретельно розміновувати. Яку врожайність очікують – дізнавалися наші регіональні кореспонденти.
Олександр – комбайнер із майже 20-річним стажем. На жнивах, які розпочалися з тиждень тому, працює з рання до сутінків. Нині збирають озиму пшеницю, яку висіяли ще у серпні торік. Раніше вже зібрали озимий ячмінь.
"Урожай у нас в цьому році наче хороший. Дощі помагали. Обстрілів ми в цьому році не чуємо. Торік було їх. У цьому не чути, бо вони далеченько. І щоб нас обстрілювали, то явно немає такого. Земля має родить, а не бути у гранатах і снарядами засипана. Вона має родить", – переконує комбайнер.
Цей район Криворіжжя торік був прифронтовим. Ворог з півночі Херсонщини засівав ці землі снарядами. Смертоносним залізяччям рашисти забруднили більш як 2 тисяч гектарів орної землі. За розмінування взялися лише, коли українські армійці посунули ворога якомога далі звідси.
"Завдяки нашим друзям ДСНС все було розміновано до одного гектару, все посіяно. І зараз маємо врожай", – тішиться представник фермерського господарства Владислав Баранов.
Поміж собою врожай-2023 аграрії називають "врожаєм перемоги". Адже щоб спочатку засіяти, а потім виростити зернові польові культури, доклали чимало зусиль. І земля відповідає вдячністю.
У Зеленодольській громаді, яка торік потерпала від ворожих обстрілів, цього року засіяли 155 тис. гектарів і нині почали збирати врожай.
"Урожайність показує в середньому десь 30 центнерів. Але це попередньо цифри. Коли буде зібрано повністю всі поля, тоді будемо ми розуміти, чи більша це буде цифра, чи менша. Логістика порівняно з минулим роком краща, порти працюють не на повну потужність. Але вони працюють, і можливість вивезти є на порт", – зауважив голова Криворізької РВА Євген Ситниченко.
На Дніпропетровщині цього року аграрії мають зібрати врожай з території в 912 тисяч гектарів. Нині жнива почалися у Криворізькому, Нікопольському, Кам'янському та Дніпровському районах. Але ділянки, куди дістає артилерія ворога, поки що не засівали – небезпечно.
"Десь близько 9500 га площ засіяно менше. Це пов'язано з територіями, де велись або ведуться бойові дії. Ці земельні ділянки с/г підлягають обстеженню на вибухонебезпечні предмети", – сказала директорка департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОВА Яна Худенко.
Про врожайність у цифрах аграрії поки що не говорять – зарано. Але вже впевнено кажуть, що вона буде точно не гірша, ніж у передвоєнний 2021-й рік.
Олександр Фефілатьєв, Максим Мурашов, Дніпропетровська обл., "5 канал"
Читайте також: Активно працюють на майбутній врожай: як криворізькі фермери вийшли на поля, де рік тому проходила лінія фронту – сюжет.
Дивіться також відео: Допоможуть зберегти врожай: аграрії Чернігівщини отримали рукави для зберігання зерна.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.