Рослини
Рослини 5 канал

Власноруч виростити рослину, щоб захистити дипломну роботу: як вчаться студенти Поліського університету

Читайте по-русски
Університетська теплиця є навчально-науковою лабораторією овочівництва закритого ґрунту

Власноруч виростити рослину – завдання до захисту диплома. У теплиці Житомирського Поліського університету студенти органічним способом вирощують розсаду різноманітних овочів та квітів. Навчання супроводжують практичні заняття, корисні не лише для студентів, а й для довкілля. 

Другокурсники факультету лісового господарства розмножують хвойні та декоративні рослини.

"Ми займаємось живцюванням, укорінюємо самшит, тую, сугу. Тобто беремо торішній відросточок, ділимо його, вмокаємо в "Корневін" і в підлаштований ґрунт уже садимо", – пояснює студентка 2 курсу Дарина Бернусь.

Студенти проводять експеримент: насіння, яке зимувало на відкритій місцевості ботанічного саду, висіяли в теплиці. Цікавилися, чи будуть сходи.

"Бундук дводомний – найкраще найперший зійшов, представник родини бобових, також непогано сходить рядочок гледичії 3-колючкової, золотий дощ, сходить Хеномелес японський – айва японська. У нас гарна є сосна гімалайська, вона тільки 2 роки як почала давати насіння шишки", – розповіла кандидатка сільськогосподарських наук Тетяна Іванюк.

Університетська теплиця є навчально-науковою лабораторією овочівництва закритого ґрунту. Тут проходять практику майбутні агрономи.

"Вони сіяли, надалі пікірували, далі проводять дослідження згідно зі своїми тематиками, застосовують різні види добрив, різні стимулятори росту, щоб спостерігати, як ростуть і розвиваються рослини. В реальних умовах і в реальному часі. Не на відео, не по книжках", – зауважує доцент кафедри технологій у рослинництві Юрій Руденко.

У теплиці вирощують розсаду помідорів, кабачків, баклажанів, капусти, динь, гібриди огірків, перці світових та українських селекціонерів. Переважно це традиційні групи культур для поліського краю, які студенти вивчають і доглядають.

"Правильно виростити розсаду в закритому ґрунті, щоб зменшити кількість несходженого насіння, потрібно спочатку його протруїти, підібрати правильний гібрид, висіяти в ґрунт. В період росту і розвитку підживлювати, стимулювати ріст", – перераховує студент 4 курсу Олександр Пастух.

Університет збудував теплицю для практичних занять студентів агрономічного факультету і факультету лісового господарства три роки тому. Витратили на неї понад мільйон гривень.

"Здобуваємо матеріал для написання курсових, дипломних робіт, спостерігаємо за розвитком різних рослин, які ми самі і садили", – каже студентка Єлизавета Баєва.

У теплиці підтримують оптимальний мікроклімат – тут є автополив та опалення. Власними силами тут вирощують різноманітні рослини для озеленення.

"Ми використовуємо для оздоблення ботанічного саду, клумб, альпійських гірок, біля гуртожитків, центрального корпусу університету. Залишок ми звичайно реалізуємо на продаж, щоб перекрити витрати на насіння, ми купуємо торф, касети, щоб якраз перекрити витрати", – додає проректорка Поліського національного університету Людмила Романчук.

Розсаду овочевих культур також частково продають містянам. А залишки вирощених овочів та фруктів віддають на утримання невеличкого контактного зоопарку, який розташований поряд із теплицею. Худоба та птиця результатам роботи студентів радіють.

Юлія Сінєльнікова, Віталій Сінєльніков, Житомирська область, "5 канал"

Попередній матеріал
У ISW припустили, чому рф почала частіше завдавати безпілотних і ракетних ударів по Україні
Наступний матеріал
"На півдні України залишається понад 150 тисяч окупантів" – у ГУР сказали, до чого готується ворог
Loading...
"Сади перемоги": як на Полтавщині на місці чагарників облаштували сучасні теплиці

"Сади перемоги": як на Полтавщині на місці чагарників облаштували сучасні теплиці

Борщовий набір здорожчав на 30%: чому ростуть ціни і що прогнозують на найближчий час

Борщовий набір здорожчав на 30%: чому ростуть ціни і що прогнозують на найближчий час

Городні війська України: як на Черкащині селяни "б'ються" за гарний урожай "Садів перемоги"

Городні війська України: як на Черкащині селяни "б'ються" за гарний урожай "Садів перемоги"