Українська мова
Українська мова https://rubryka.com/

Не сподобалося обслуговування українською: у Миколаєві стався мовний скандал

Читайте по-русски
Місцеві жителі стверджують, що у місті зростає кількість українськомовного населення

І знову мовний скандал. В одній із миколаївських кав'ярень відвідувач влаштував скандал через те, що до нього звернулися українською мовою. Знущався з баристи, довів дівчину до сліз, але пояснити суть своїх претензій власникам закладу так і не зміг. Каву, щоправда, випив.

Ольга Гусаренко народилася на Миколаївщині. Каже, її рідна мова – українська. Нею розмовляла і під час навчання в Миколаївському ВНЗ, і коли працювала баристою в київській кав'ярні. Так само потім, як повернулася до Миколаєва. Дівчина згадує: конфлікти через мову траплялися і раніше, але таку відверту агресію відвідувача вона побачила вперше. Скандал зчинився через те, що вона звернулася до чоловіка українською.

"Він почав насміхатися з мене. До чого ви тут своєю українською мовою, в Миколаєві українською не розмовляють. До чого ці всі закони?", – розповідає бариста Ольга Гусаренко.

Чоловік довів дівчину до сліз. Власникам кав'ярні суть претензій він пояснити не зміг. Вимагав книгу скарг, але так і не придумав, що в ній написати. Тож просто пішов геть. Коли про конфлікт стало відомо в місті через соціальні мережі, до кав'ярні почали йти люди. Але не з претензіями, а навпаки, зі словами підтримки.

"Я навпаки думала, що в Миколаєві зараз скажуть: це заради реклами, це… А нас стільки людей підтримало. Навіть російськомовних людей дуже багато приходить", – каже власниця кав'ярні Тетяна Шевченко.

Наразі в Миколаєві здебільшого чути російську. Українськомовні містяни говорять, що певний дискомфорт вони відчувають. Утім після 16 січня, коли сфера обслуговування перейшла на державну мову, української в місті побільшало.

"Все ж таки, українська мова починає набирати популярності. І перед усім, у підростаючого покоління. Їм легше. Не треба себе ламати. Вони більш природно переходять на українську. І, в принципі, це нормально", – зауважує житель Миколаєва Володимир Лисюк.

На таку ситуацію у Миколаєві, а також схожу в Одесі відреагував Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

"Приниження продавців через те, що вони виконували норму Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо обслуговування українською – неприпустиме. Такі дії повинні однозначно кваліфікуватися за статтею 161 Кримінального кодексу України як умисні дії, спрямовані на розпалювання національної ворожнечі, образу почуттів громадян за мовною ознакою", – зазначив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

У таких випадках Тарас Кремінь радить негайно звертатися до поліції. Він також нагадав, що за образу українськомовних громадян та самої державної мови, – штраф до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі до п'яти років.

Миколаїв, "5 канал"

Попередній матеріал
Як підготуватися до подорожі та що робити, якщо COVID-19 спіткав за кордоном – сюжет
Наступний матеріал
У Києві розпочалася акція "Врятуємо Гостиний двір"
Loading...

Відтермінування штрафів за порушення мовного закону: активісти вийшли на акцію протесту

Волонтери провели акцію у київських закладах, щоб допомогти офіціантам та баристам з українською мовою

"Мовний закон є дискримінаційним": депутат Качура пояснив, чому його необхідно переглянути

Мовний скандал у футболі: тренер отримав жовту картку, бо попросив арбітра звертатися до нього українською – подробиці скандалу

"Ні, давайте українською!": у Дніпрі школяр обурився через профорієнтацію військових російською – що відомо про скандал

Зламати стереотип про російськомовний Харків: як харків'яни вивчають українську