У Дніпровській школі – мовний скандал. Представники військкомату і військових вишів – прийшли агітувати старшокласників навчатися військової справи, проте користувалися в розмові російською. На вимогу одного з учнів говорити державною – обурювалися та відповіли відмовою. У суперечці розбиралася журналістка "5 каналу" Наталя Світлова.
Конфлікт із шістнадцятирічним Михайлом Пономаренком стався на уроці, коли замість математики у клас увійшли військовослужбовці, аби загітувати підлітків вступати до військових вишів. Промови представників військових закладів – а їх було кілька – здебільшого починалися українською, розповідає підліток, однак далі агітатори воліли змінити мову спілкування.
"Я знову спокійно відповів – ні, давайте українською. І в цей момент вибухнув харків'янин разом із паном Петровим, почав казати, що я невихований, що це неправильно з мого боку, мене треба виховувати, і що вони не в гості прийшли врешті-решт", – розповідає учень 11 класу Михайло Пономаренко.
Ані вчителі, ані однокласники, які були присутні, вимог Михайла не підтримали. На інше від них і не сподівався, зізнається хлопець. Батько ж учня поскаржився у військкомат – на організатора зустрічі й зробив допис у соцмережах.
"Хлопці, ми вас поважаємо, ми за ЗСУ, вони захищають наші кордони , вони захищають наші життя, нашу незалежність. Але у вас також є проблеми. І на них не треба заплющувати очі, і їх треба вирішувати", – вважає батько Михайла Олексій Пономаренко.
Тож розбиратися у шкільному конфлікті до кабінету директора прийшли всі. До заходів профорієнтації учнів старших класів у школі віднині ставитимуться уважніше, запевняє директорка школи.
"Ми вже не будемо так довіряти тим, хто приходить брати участь в освітньому процесі. Ми з ними будемо спілкуватися і ще наголошувати про те, що мова спілкування у закладі освіти – це українська", – переконує директорка школи Наталя Бондаренко.
Чи справді мовне питання стало першопричиною конфлікту – військові ще розбиратимуться. Призначили службову перевірку. Однак, аби уникнути мовних скандалів у подальшому, військові агітуватимуть потенційних абітурієнтів винятково українською.
"Конфлікт у тому, що вони просили учнів перейти на російську мову. Інструкцій ніяких не потрібно, буде просто проведено додаткове заняття, відповідно будуть розіслані розпорядження, на що буде звернуто увагу", – каже начальник відділу оперативного командування "Схід" Сергій Самчук.
Після конфлікту, що стався в цій Дніпровській школі, в оперативному командуванні "Схід" запевнили – з військовослужбовцями, які беруть участь в інформаційних кампаніях, проведуть роз’яснювальні бесіди і за потреби організують уроки української.
Наталя Світлова, Олександр Пронський. Дніпро."5 канал"